Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale také s ohledem na vaši zpětnou vazbu a naše obchodní dohody s poskytovateli. Tato stránka obsahuje partnerské odkazy.
Oznámení:
Profesionální recenze

Na vpnMentor najdete recenze našich komunitních recenzentů. Jsou založeny na nezávislém a profesionálním průzkumu produktů/služeb.

Vlastnictví

vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a zabývá se tématy souvisejícími s ochranou soukromí. Dnes náš tým čítá stovky autorů a redaktorů zabývajících se kybernetickou bezpečností a nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego, jejichž recenze můžete na těchto webových stránkách najít.

Partnerské provize Inzerce

Recenze na vpnMentor striktně splňují zavedené standardy (mimo jiné i etické standardy). Tyto standardy vyžadují, aby každá recenze stála na nezávislém, upřímném a profesionálním zvážení recenzenta. Současně můžeme získat provizi, pokud uživatel dokončí konkrétní akci po kliknutí na některý z našich odkazů. Uživatele to nic nestojí. Žebříčky na jednotlivých stránkách následně sestavujeme podle názoru recenzenta, ale současně zvažujeme také zpětnou vazbu uživatelů a naše obchodní dohody s poskytovateli.

Pravidla recenzí

Autory recenzí na stránkách vpnMentor jsou komunitní recezenti, kteří hodnotí každý produkt dle striktních standardů. Tyto standardy jsou zárukou toho, že každá recenze stojí na nezávislém, profesionálním a poctivém průzkumu. Zvažujeme také technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho hodnotou pro uživatele. Do hodnocení se mohou promítnout i partnerské provize, které získáváme za nákupy přes odkazy na našem webu.

9 nejlepších VPN pro ČR v roce 2023 dle rychlosti a bezpečí

Kristina Perunicic Aktualizováno dne 13. 6. 2023 Fakta ověřil/a Ben Lawson Odpovědná redaktorka
Nemáte čas číst celý článek? Tady jsou NEJLEPŠÍ VPN SLUŽBY pro rok 2023.

ExpressVPN – nejrychlejší VPN na trhu. Vynikající zabezpečení, intuitivní rozhraní, hodí se pro sledování videí a je cenově dostupná. Získejte slevu 49% v rámci této speciální akce.

Najít všestrannou VPN se může zdát jako nemožný úkol. Když se jedna hodí pro streaming, tak ji pokulhává zabezpečení. Další je zase neprůstřelná, ale připojení má tak pomalé, že s ním nechcete ani pročítat novinky. O desítkách nedůvěryhodných VPN, co sledují vaše online aktivity a neporadí si s šifrováním, ani nebudeme raději začínat.

Abychom vám ušetřili čas a trápení, vybral náš tým odborníků na kyberbezpečnost po měsících testování více než 300 VPN služeb ty nejlepší pro Česko.

Vybrané VPN si poradí s geoblokací, zabezpečí vaše připojení, aniž by ho zpomalily, a chrání vaše soukromí. Některé fungují i v zemích s přísnou cenzurou internetu.

Ve zkratce: Nejlepší je podle našich výsledků ExpressVPN, protože má jedno z nejkvalitnějších zabezpečení v oboru a působivou rychlost pro streaming, torrentování a hraní her. Zároveň nebere na lehkou váhu ani vaše soukromí.

ExpressVPN si můžete vyzkoušet zcela nezávazně díky 30denní záruce vrácení peněz. Pokud vás neosloví tak dobře jako nás, zažádáte snadno o náhradu.

Vyzkoušejte jedničku našich testů hned teď

Spěcháte? Tady jsou nejlepší VPN služby 2023

  1. ExpressVPN – Bezpečná, rychlá a spolehlivá pro všechny online aktivity včetně surfování, streamingu a torrentování
  2. CyberGhost – Kvalitní pokrytí serverů pro snadné obcházení geoblokací a volný pohyb na internetu
  3. Private Internet Access – Bohaté možnosti zabezpečení a flexibilní ochrana soukromí
  4. NordVPN – jedinečné bezpečnostní funkce včetně vlastního protokolu Nordlynx, který vám zajistí špičkovou rychlost, ale jeho aplikace pro stolní počítače jsou trochu neuhlazené.
  5. Surfshark – za dostupnou cenu dostanete špičkové zabezpečení pro ochranu dat, ale sídlí v zemi spadající do 9/14 Eyes Alliance.

A 4 dalších nejlepších VPN služeb

Nejlepší VPN služby pro Česko – Kompletní analýza (aktualizace 2023)

V našem týmu máme lidi z více než 40 zemí. Za posledních několik měsíců jsme provedli stovky testů, během kterých jsme se snažili najít VPN s nejlepší rychlostí, zabezpečením a spolehlivostí. Celé týdny jsme na každé VPN zkoušeli surfovat po internetu, stahovat soubory, sledovat videa a torrentovat, abychom vám mohli ukázat, k čemu jsme dospěli.

1. ExpressVPN – Nejlepší VPN z hlediska rychlosti, zabezpečení a spolehlivosti

  • Nejrychlejší VPN služba, co jsme testovali, díky vlastnímu protokolu Lightway
  • Přes 3 000 serverů v 105 zemích (včetně Česka) pro odblokování velkého množství regionálního obsahu
  • 8 připojených zařízení současně
  • 30denní záruka vrácení peněz
  • Zpřístupní: Netflix (USA, CZ a mnoho dalších knihoven), Amazon Prime Video, Hulu, Disney+, HBO Max, BBC iPlayer, Vudu, iPrima, Nova TV, Polar a další
  • Živý chat a podpora přes e-mail v češtině: S podporou můžete komunikovat ve svém jazyce, protože na e-mailu i chatu běží automatický překladač.
Nabídka ExpressVPN Říjen 2023: Po omezenou dobu můžete získat předplatné ExpressVPN se slevou až 49%! Nepropásněte to!

ExpressVPN je nejlepší všestranná VPN, co se nám dostala do rukou. Je neuvěřitelně rychlá a má velice silné zabezpečení. Z velké části za to vděčí vlastnímu protokolu Lightway, který je rychlejší a méně náročný než ostatní protokoly.

Na Lightway můžete přejít v nastavení aplikace nebo nechte výběr protokolu na VPN, která zvolí nejlepší řešení podle vaší sítě. K dispozici jsou protokoly OpenVPN, IKEv2 a L2TP/IPSec.

S protokolem Lightway jsem vyzkoušela 5 serverů z blízkého okolí. Moje základní rychlost připojení byla 53,34 Mb/s a po připojení k VPN jsem klesla v průměru na 48,95 Mb/s. V průměru jsem zaznamenala pokles o 8 %, což je nejlepší výsledek ze všech VPN.

Ještě větší dojem na mě udělal test serveru z Londýna. Ten se ode mě nachází tisíce kilometrů daleko, ale rychlost mi za celou dobu neklesla pod 45 Mb/s.

Screenshot of ExpressVPN's speed test results from 4 worldwide server locationsPřes londýnské servery jsem mohla zcela bez problémů sledovat BBC iPlayer ve 4K kvalitě

Skvělé řešení pro streaming na všech zařízeních

ExpressVPN má přes 3 000 serverů v 105 zemích, takže máte jako na dlani obsah z celého světa. Díky rozsáhlé síti také nedochází k potenciálnímu přetížení serverů.

Při testování se mi podařilo zpřístupnit 10 regionálních knihoven Netflixu ze zemí jako USA, VB, Japonsko a Austrálie. Stejně dobře fungovala i na ostatních službách jako Disney+, které je známé extrémně silnými geoblokacemi.

Pro sledování videí na více zařízeních nabízí ExpressVPN funkci Smart DNS s názvem MediaStreamer. Díky ní může sledovat streamingové služby na zařízeních, které je běžně nepodporují, jako jsou herní konzole a chytré televize. Sice nešifruje provoz a není příliš bezpečná, ale zase je její silnou stránkou jednoduchost. Na konzoli PlayStation jsem VPN zprovoznila do 5 minut a bez komplikací jsem přehrávala obsah z amerického Netflixu, Disney+, Hulu a BBC iPlayer.

Uživatelsky přívětivé s bohatou nadílkou funkcí

Instalace aplikací ExpressVPN je velice snadná. Na počítači s Windows jsem ji stihla pod minutu. VPN po instalaci zapnete jediným kliknutím na tlačítko „connect" (angl. připojit). Také mě oslovila jednoduchost a elegance rozšíření pro prohlížeče, které vám dokonce zajistí kompletní kapacity VPN, nejen proxy (jako tomu je ve většině ostatních případů).

V rámci funkce split tunneling si nastavíte směrování aplikací přes a mimo VPN. Během chvilky jsem si nastavila sledování filmů na Netflixu přes místní připojení a torrentování na BitTorrent přes VPN, což mi zrychlilo stahování.

Co se týče torrentování, ExpressVPN podporuje P2P sdílení s celé síti. Soubor o velikosti 790 MB jsem stahovala asi 3 minuty. Jelikož můžete torrentovat na všech serverech, snadno si najdete nějaký s rychlým připojení bez přetížení.

Pokud v nějaké oblasti ExpressVPN pokulhává, je to povolený limit souběžně připojených zařízení. Jedno předplatné pokryje 8 zařízení současně – některé VPN však pokryjí klidně 10 nebo neomezeně zařízení. 8 zařízení je však pro většinu lidí dostačujících. I když se o účet podělíte s kamarádem nebo přítelkyní, stále každý pokryjete 2–3 zařízení současně.

Špičkové zabezpečení a ochrana soukromí

ExpressVPN chrání vaše aktivity nejlepším dostupným zabezpečením. Zajišťuje ochranu proti únikům přes DNS, IP a WebRTC, kterou jsem prověřila pomocí online nástroje a obstála na jedničku.

Pro případy výpadku připojení je tu automatické nouzové odpojení (Network Lock), které zabrání úniku dat. Odpojí vás ze sítě a nepustí zpátky před, než se půjde připojit k VPN.

Leak test results showing ExpressVPN does not reveal user IPZměna IP adresy vás chrání před hackery, slídily a dalšími kybernetickými hrozbami

ExpressVPN využívá AES 256bitové šifrování spolu s hašováním SHA512 a 4096bitovým RSA klíčem. Díky této kombinaci je odcizení vašich dat extrémně náročné i pro toho nejostřílenějšího hackera.

Jako další úroveň zabezpečení používá dopřednou bezpečnost s proměnlivými šifrovacími klíči. Pokud by se tedy někomu podařilo odhalit šifrovací klíč (což je silně nepravděpodobně), stejně by neměl přístup k předchozí ani budoucí komunikaci. Vaše osobní údaje jsou tak v naprostém bezpečí.

Pro maximální ochranu soukromí využívá ExpressVPN technologii TrustedServer. To znamená, že servery běží pouze na RAM a při každém restartu dojde k odstranění dat. Většina VPN ukládá informace o uživatelích na pevné disky, kde mazání dat probíhá manuálně. U běžných serverů je také složitější udržet zabezpečení na nejvyšší úrovni. Technologie TrustedServer zajišťuje automatické aktualizace všech serverů VPN a výrazně snižuje bezpečnostní riziko.

ExpressVPN má navíc sídlo na bezpečných Britských Panenských ostrovech, které nespadají do působnosti dohledových sítí, jako jsou Eyes Alliance. V této zemi společnost nespadá pod žádné zákony vynucující uchovávání dat.

ExpressVPN se také často podrobuje auditům nezávislých kyberbezpečnostních společností. U jejího protokolu Lightway, aplikací a rozšíření pro prohlížeče se v posledních letech nenašel žádný výrazný problém. ExpressVPN současně dodržuje striktní zásady neuchovávání záznamů – to v roce 2022 potvrdila i auditorská společnost KPMG.

Naši kolegové z Asie také testovali, jak se ExpressVPN daří v zemích s přísnou cenzurou. Mile mě překvapilo, že patří mezi hrstku VPN, které v Číně fungují. Chtěli bychom však jasně zdůraznit, že nepodporujeme ilegální aktivity, takže se dobře obeznamte se zákony vaší země.

Skvělé slevy a spolehlivá záruka vrácení peněz

U ExpressVPN je však třeba počítat s o něco vyšší cenou. Nejlevnější je roční tarif, který vás vyjde na €6,39/měsíc. Tarify na 1 a 6 měsíců nabízí stejné funkce, ale za vyšší cenu. ExpressVPN však často nabízí slevy a někdy i měsíce navíc zdarma. Já k ročnímu předplatnému dostala 3 měsíce zadarmo.

ExpressVPN si můžete vyzkoušet nezávazně díky 30denní záruce vrácení peněz. Pokud vám nebude vyhovovat, jednoduše si řeknete o vrácení platby. Já jsem o vrácení peněz zažádala po 27 dnech testování na živém chatu, který běží 24/7. Vyřešit reklamaci byla hračka: podpora se mě zeptala na pár věcí ohledně mé zkušenosti a žádost bez odkladů schválili. Na účet peníze dorazily o 2 dny později.

Vyzkoušejte ExpressVPN nyní

2. CyberGhost – Specializované servery pro spolehlivé hraní her, streaming a torrentování

  • Desítky speciálních serverů pro ochranu vašeho soukromí při všech online aktivitách
  • Přes 9 561 serverů v 100 zemích (a také v Praze) pro bezproblémové sledování obsahu z celého světa
  • 7 připojených zařízení současně
  • 45denní záruka vrácené peněz na dlouhodobější tarify
  • Zpřístupní: Netflix (USA, VB a další), Amazon Prime Video, Hulu, Disney+, HBO Max, BBC iPlayer, Vudu a další
Akce Říjen 2023: CyberGhost aktuálně nabízí slevu 84% na svůj nejpopulárnější tarif! Využijte tuto nabídku a ušetřete ještě více na předplatném CyberGhost subscription.

CyberGhost patří mezi nejlepší VPN služby na trhu – a její speciálně optimalizované servery z ní dělají vynikající řešení pro sledování obsahu streamingových služeb. Každý server nese štítek podle platformy, pro kterou je optimalizovaný. Najdete je v panelu po levé straně v kategorii „For Streaming."

V testech jsem používala server pro americký Netflix, který mi Netflix bezproblémově odblokoval. Pustila jsem si 3 díly Ozark a připojení bylo stabilní a nic se nesekalo. Stejnou zkušenost měli naši recenzenti i v případě služeb jako Disney+, BBC iPlayer, Amazon Prime Video a dalšími.

CyberGhost's Windows app displaying where to find its specialty serversPro rychlé a snadné využití v budoucnu si dokonce můžete přidat speciální servery do „oblíbených"

CyberGhost navíc nabízí specializované servery pro hraní her a torrentování. U herních serverů je kladen důraz na nízký ping a stabilní rychlost. Servery optimalizované pro P2P mají zase v co nejkratší době zpracovat velké množství dat a u toho dbát na vaši bezpečnost.

U každého serveru pro torrentování vidíte i vzdálenost od vaší současné polohy, aby se vám vybíralo snadněji. Já jsem přes Panamu (nejbližší server) stáhnula soubor o velikost 600 MB za pár minut.

CyberGhost za menší měsíční poplatek nabízí i dedikovanou IP adresu. Tu si můžete představit jako takovou „osobní" IP adresu, kterou používate jen vy. Výhodou je, že se vyhnete přetížení a nepůjde poznat, že používáte VPN. Pořídit si je můžete v USA, VB, Kanadě, Německu a Francii.

Bezkonkurenční zabezpečení a ochrana soukromí

CyberGhost zajišťuje soukromí vašich dat. Nejpodstatnější je, že sídlí v Rumunku – mimo oblast působnosti 5,9 a 14 Eyes Alliances – kde ze zákona nemusí shromažďovat údaje.

Má také vlastní NoSpy servery, které jsou umístěné v Rumunsku a mají k nim přístup pouze zaměstnanci CyberGhost. Používáním těchto serverů ještě více snižujete riziko odhalení nebo narušení dat.

Navíc dodržují striktní zásady neuchovávání údajů, aby se vaše data nikde nepovalovala. Prošla také auditem společnosti Deloitte – známa auditorská společnost s celosvětovým dosahem – která došla k závěru, že CyberGhost skutečně žádné údaje neukládá. Z jejich závěrů je jasné, že tato společnost nezaznamenává a nikam neukládá: informace o navštívených webech, používaných serverech, datu nebo trvání aktivit, IP adresy, DNS dotazy nebo stahování.

Současně vám zajistí silnou kombinaci zabezpečení, co vás ochrání před kyberzločinci a dalšími hrozbami. Mezi zabezpečení patří AES 256bitové šifrování s dopřednou bezpečností, ochrana proti únikům přes DNS/IP a nouzové odpojení.

Zkusila jsem změnit server při sledování videa na YouTube, abych si nouzové odpojení prověřila. Jakmile se připojení k VPN přerušilo, okamžitě mě odpojila ze sítě. Vyskočilo mi také upozornění, že CyberGhost dočasně blokuje provoz, dokud se VPN zase nepřipojí. Touto cestou vám neuniknou žádné údaje, a to ani nedopatřením.

CyberGhost nabízí přední bezpečnostní protokoly včetně OpenVPN a WireGuard. Nejoblíbenější je protokol OpenVPN zajišťující vyrovnanou ochranu a rychlost pro většinu účelů. WireGuard mu však šlape na paty. Zajistí vám ještě rychlejší připojení a modernější způsob šifrování. Osobně ho mám nejradši, takže mě velice těší, že tu nechybí.

Intuitivní aplikace a rychlá připojení

CyberGhost nabízí uživatelsky přívětivé aplikace pro většinu operačních systémů. Každá má velice flexibilní nastavení, kde si můžete přizpůsobit úroveň ochrany. Například je tu integrovaná blokace obsahu, která brání škodlivým reklamám a sledovacím programům v ohrožení vašeho zařízení.

Obzvláště užitečná mi přišla funkce Smart Rules (angl. chytrá pravidla), se kterou si přizpůsobíte, jak a kdy má aplikace chránit váš provoz. Já si například aktivovala nastavení, které automaticky zapne VPN po připojení do nezabezpečené sítě. Přes Smart Rules lze také nastavit „výjimky", což prakticky plní stejný účel jako split tunneling.

CyberGhost's Windows app displaying how to enable the built-in adblockerV aplikace CyberGhost snadno upravíte zabezpečení i ochranu soukromí

CyberGhost je extrémně rychlá, můžete s ní zcela nerušeně streamovat, hrát hry a torrentovat. Při testování 3 relativně blízkých serverů (Miami, Atlanta a Chicago), naměřil jsem v průměru 45 Mb/s. Vyzkoušel jsem také Call of Duty: Warzone přes dedikovaný herní server v New Yorku a měl jsem stabilní ping 41 ms. Po dlouhých hodinách hraní jsem narazil narazil jen na minimální počet lagů.

Další na přišly na řadu vzdálenější servery z Německa, Austrálie a Japonska. V případě Německa a Japonska se rychlost držela na 39 Mb/s, ale australský server se propadl až na 18 Mb/s, což už je velký rozdíl. Naštěstí má CyberGhost v Austrálii přes 150 serverů, takže stačilo přeskočit na jiný s lepší rychlostí.

Menší nevýhodou je, že CyberGhost nefunguje v některých zemích s přísnou cenzurou, jako je Čína nebo SAE. To vás však zajímá pouze v případě, kdy v těchto zemích žijete nebo se do nich chystáte.

Cenově dostupné tarify a extrémně dlouhá záruka

Předplatné je velice cenově dostupné. Nejdelší tarif CyberGhost si pořídíte již od €2,11/měsíc. Platit můžete i měsíčně, ale předplatné bude tím pádem dražší a dostanete záruku vrácení peněz pouze na 14 dní. Nejvíce ušetříte při pořízení tarifu na nejdelší období.

Na tyto tarify se navíc vztahuje štědrá 45denní záruka vrácení peněz, kterou jsem si sama otestovala. Kontaktovala jsem podporu na živém chatu 24/7 a požádala o náhradu. Na podpoře se mě zeptali jen na pár dotazů ohledně mé zkušenosti. Krátce na to žádost schválili a peníze mi vrátili na účet za 4 dny.

Vyzkoušejte CyberGhost nyní

3. Private Internet Access – Velice flexibilní nastavení pro vyvážení rychlosti a bezpečnosti

  • Flexibilní úprava nastavení pro posílení rychlosti nebo bezpečnosti podle aktivit
  • Přes 29 650 serverů v 91 zemích (včetně Česka) pro obcházení geoblokací po celém světě
  • Neomezený připojených zařízení současně
  • 30denní záruka vrácení peněz
  • Zpřístupní: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, Disney+, HBO Max, BBC iPlayer, Vudu a další
Aktualizace Říjen 2023: PIA obvykle nemá žádné akce nebo slevy (už tak je dost levný), ale momentálně můžete získat předplatné s neuvěřitelnou slevou 82%!

Private Internet Access (zkráceně PIA) nabízí výjimečné zabezpečení za nízkou cenu, díky čemuž se v posledních letech dostala hodně do povědomí.

Naprosto flexibilní zabezpečení

PIA nabízí vynikající kontrolu připojení, které si upravíte přesně podle svých potřeb. Například máte na výběr ze dvou nejpoužívanějších VPN protokolů: OpenVPN a WireGuard. Pro zajištění optimální rychlosti streamingu jsem přepnula na WireGuard, který v rámci testů překonal OpenVPN z pohledu rychlosti o 9 %.

Při používání bankovních účtů však dávám přednost zvýšené bezpečnosti, a proto jsem zvolila protokol OpenVPN. U OpenVPN připojení si navíc můžete zvolit úroveň šifrování, a to 128-bit nebo 256-bit. Pro zajištění maximální ochrany citlivých údajů jsem zvýšila úroveň šifrování na 256 bitů.

Jako další úroveň ochranu je tu možnost aktivovat funkce „Multi-Hop“, která kromě VPN serveru směruje připojení ještě přes SOCKS5 proxy. U PIA si můžete aktivovat několik dodatečných úrovní ochrany, a když je nebudete potřebovat, jednoduše je zase vypnete.

Kromě toho má PIA integrovanou blokaci reklamy s názvem MACE, která vás ochrání před adware a viry. Otestovali jsme ji na několika torrentových stránkách s velkým množstvím reklamy a dalších místech a musím říct, že zafungovala dokonale.

PIA Windows app displaying how to customize different security features and enable MACEChcete-li změnit úroveň šifrování, musíte použít protokol OpenVPN

Je třeba zmínit, že PIA sídlí v USA, což není z pohledu soukromí právě veselá zpráva – na druhou stranu prošla pečlivými audity ochrany soukromí (podobně jako CyberGhost). Podle společnosti Deloitte PIA dodržuje své sliby v oblasti ochrany osobních údajů a skutečně neuchovává žádné záznamy. Kromě toho obdržela již několik žádostí o předání uživatelských dat. Jelikož však žádná data neuchovává, neměla jak žádosti vyhovět.

Vysoká rychlost pro streaming a stahování

Současně s blokací reklamy jsme si jsme si rovnou vyzkoušeli, jak je na tom VPN z pohledu torrentování. PIA podporuje P2P sdílení na všech svých serverech a má integrovaný multi-hop SOCSK5, co zvyšuje ochranu. Nabízí také směrování portů, abyste se mohli spojit s více uživateli. Touto cestou dosáhnete vyšší rychlosti nahrávání a stahování torrentů.

Počítali jsme s celkem vysokou rychlostí, protože se tato VPN chvástá tím, že má téměř 30 000 vlastních serverů vybavených nejnovější technologií. Private Internet Access nás nezklamala.

Její vysoká rychlost vám zajistí nejen rychlé stahování, ale také streaming v HD kvalitě bez jakéhokoliv sekání. Díky technologiím pro obcházení blokací jsem mohla sledovat americký a britský Netflix, Disney+, Hulu, Amazon Prime Videa a několik dalších streamingových služeb.

PIA's Windows app displaying different server optionsServery optimalizované pro streaming spolehlivě obchází geoblokace

K předplatnému PIA si můžete připojit jakýkoliv počet zařízení a podporuje všechny přední operační systémy. Líbí se mi, že rozšíření pro Chrome umí blokovat cookie, aby vás nešlo při procházení internetu sledovat. K dispozici máte také funkci split tunneling, ale jen pro stolní počítače a Android (nikoliv iOS).

Vynikající zákaznická podpora a zdroje

Aplikace PIA jsou velice intuitivní, ale pokud byste přeci jen narazili na něčem, s čím si nevíte rady, můžete se kdykoliv obrátit na podporu na živém chatu. Na každý můj dotaz odpovídali svižně a nápomocně. Pokud dáváte raději přednost vlastnímu průzkumu, máte k dispozici také rozsáhlou znalostí bázi s FAQ, návody a instalačními průvodci.

Private Internet Access představuje poměrně výhodné řešení pro milovníky soukromí – dlouhodobý tarif si můžete pořídit za pouhých €1,92/měsíc. PIA má dokonce neomezeně připojení, takže na jedno předplatné ochráníte všechny zařízení v domácnosti. Při využití záruky vrácení peněz si dokonce vyzkoušíte PIA nezávazně na 30 dní.

Vyzkoušejte Private Internet Access!

4. NordVPN – protokol NordLynx pro lepší připojení na krátké i dlouhé vzdálenosti

  • Vlastní protokol (NordLynx) zajišťující silné zabezpečení a vysokou rychlost
  • 5 880 serverů v 60 zemích (včetně Česka) pro zpřístupnění obsahu z celého světa odkudkoliv
  • 6 současných připojení
  • 30denní záruka vrácení peněz
  • Zpřístupní: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, Disney+, HBO Max, BBC iPlayer, Vudu a další

Jedinečný protokol NordLynx vám zajistí úctyhodnou rychlost a špičkové zabezpečení. Je postaven na extrémně rychlém protokolu WireGuard, ale nesdílí jeho slabiny v oblasti ochrany soukromí. Díky systému double NAT (Network Address Translation) je vaše připojení zabezpečení, aniž by ukládalo informace odhalující vaši totožnost na servery VPN.

S NordLynx jsem měla vynikající rychlost na místních i vzdálenějších serverech. Moje základní rychlost byla při testování 52,46 Mb/s. Nejdříve jsem vyzkoušela několik vzdálenějších serverů a naměřila v průměru 45,21 Mb/s mezi Hongkongem a Austrálií (tisíce kilometrů daleko). Na 4 serverech z bližšího okolí (1 v Kostarice a 3 v USA) byla moje průměrná rychlost 43,52 Mb/s.

Speed test showing starting speeds versus NordVPN's speeds while connected to Hong KongI servery na druhé straně zeměkoule mají dostatečnou rychlost pro sledování obsahu v UHD kvalitě

Hromada jedinečných funkcí

Meshnet (zajišťuje NordLynx) vám umožní připojit přes šifrovaný tunel několik zařízení. Díky tomu můžete bezpečně sdílet soubory mezi zařízeními – například procházet složky v domácí síti, když jste na cestách.

NordVPN poskytuje integrovanou blokaci reklamy pod názvem Threat Protection (dříve CyberSec). Funkci jsem podrobila testu na webu forbes.com, který je plný reklamy. Po zapnutí blokace se mi žádná reklama nenačítala a web (předtím plný reklamy s pomalým načítáním) běžel velice rychle.

Threat Protection funguje také jako prevence malwaru – a to i s vypnutou VPN. Funkce Dark Web Monitor vás navíc upozorní na úniky vaši e-mailové adresy (propojené s účtem) na dark webu.

Dále je součástí zabezpečení nouzové odpojení, které má dvě možnosti nastavení (pro internet a aplikace nebo obojí), 256bitové šifrování a ochranu proti únikům přes DNS/IP. NordVPN navíc provozuje vlastní DNS servery pro ochranu online aktivit, aby vás na základě nich nešlo vystopovat. Nakonec vám zvýšenou ochranu bezpečnosti a soukromí při brouzdání po internetu zajistí funkce multi-hop a maskované servery, ale počítejte se tím, že NordVPN bohužel nefunguje v Číně.

NordVPN dodržuje striktní zásady neuchovávání záznamů, které byly prověřeny již ve třech případech. Naposledy si NordVPN prověřila v prosinci 2022 kyberbezpečnostní společnost Deloitte. NordVPN podle zjištění dodržuje své sliby na 100 %. Díky svému sídlu v Panamě (žádné zákony vyžadující uchovávání údajů) si může dovolit plně chránit soukromí vašich aktivit.

Solidní VPN pro streaming a torrentování

NordVPN je vynikající pro sledování obsahu, protože dokáže zpřístupnit mnoho stránek. Vyzkoušela jsem ji na Netflixu, HBO Mas a Hulu. Všechny jsem mohla používat zcela bez problémů – odblokovala jsem americký Netflix, BBC iPlayer a RTL+.

Torrentování sice neběží na všech serverech, ale v několika zemích, včetně Česka, jsou servery optimalizované pro P2P pro rychlé, bezpečné a spolehlivé stahování. Stahování můžete ještě urychlit díky funkci split tunneling nebo připojení SOCKS5 proxy.

Intuitivní ovládání a aktivní podpora

Instalace aplikace zabere jen pár minut. Velké a neuhlazené rozhraní mě příliš neoslovilo a zabírá velkou část obrazovky. S funkcí světové mapy si však snadno najdete servery a připojíte se k nim.
Za €2,99/měsíc si můžete pořídit dlouhodobý tarif, který je cenově nejvýhodnější. V nabídce jsou i krátkodobá řešení, ale jsou dražší.

Na všechna předplatná se vztahuje 30denní záruka vrácení peněz, na kterou se můžete spolehnout. Já požádala o vrácení peněz na živém chatu 24/7. Sice to bylo po 28 dnech používání jejich služby, ale podpora mé žádosti vyhověla a peníze mi dorazily na účet během 5 dní.

Vyzkoušejte NordVPN ještě dnes

5. Surfshark – Velice bezpečná VPN, která chrání vaše data za dostupnou cenu

  • Cenově dostupná se špičkovým zabezpečením pro ochranu online soukromí
  • 3 200 serverů v 100 zemích (také v Česku) pro snadné zpřístupnění geoblokovaných stránek
  • Neomezený současných připojení
  • 30denní záruka vrácení peněz
  • Zpřístupní: Americký Netflix a mnoho dalších knihoven, Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max, BBC iPlayer, Vudu a další
  • Podpora přes e-mail a na živém chatu dostupná v češtině díky automatického překladači

Vzhledem k nízké ceně je až neuvěřitelné, že Surfshark nabízí nejmodernější zabezpečení v oboru. Nechybí mu AES 256bitové šifrování, nouzové odpojení, dopředná bezpečnost a ochrana proti únikům přes DNS/IP. Po otestování 8 serverů na úniky jsem na žádný problém s daty nenarazila.

SurfShark's Windows app displaying a variety of security featuresFunkce Invisible on Lan je dalším užitečným doplňkem, který skryje vaše zařízení v místní síti (LAN)

Na výběr máte také z několika uznávaných protokolů – WireGuard, OpenVPN a IKEv2. Pro zvýšení ochrany si můžete aktivovat také funkci Rotating IP, která změní vaši IP adresu každých 5–10 minut. Při změně na novou IP adresu mi nikdy nevypadlo připojení. Užitečným bonusem je také CleanWeb, který blokuje reklamy, trackery, malware a pokusy o phishing. Nedávno začala tato funkce blokovat i otravné souhlasy se shromažďováním cookies souborů.

Funkce NoBorders vám zajistí volný pohyb na internetu, jelikož se automaticky aktivuje, když odhalí omezení sítě. Nabídne vám seznam serverů nejlepších pro řešení takových problémů. Touto cestou můžete používat blokované stránky a aplikace spolehlivě a anonymně. K tomu je tu režim Camouflage pro maskování vašeho provozu a obcházení dohledu.

Vysoká rychlost a spolehlivý streaming

Surfshark konzistentně zpřístupní obsah. Při cestování do zahraničí jsem mohla sledovat americký Netflix a další knihovny, HBO Max a Amazon Prime Video.

Funkce 'Fastest location' (angl. nejrychlejší poloha) mi zajistila ničím nerušené hraní online her a sledování obsahu. Přes funkci Nearest country jsem se připojila do Kostariky. Rychlost po připojení byla 39,23 Mb/s – sledovala jsem film Chlapec v pruhovaném pyžamu na Netflixu pro Kostariku zcela bez sekání. Vyzkoušela jsem také 3 americké servery a rychlost mi neklesla pod 35 Mb/s. Servery z Nového Zélandu a Thajska byly však mnohem pomalejší – v průměru 16,35 Mb/s.

Díky robustnímu zabezpečení a vysoké rychlost je také vhodná pro torrentování. Bez problému jsem se připojila k P2P serveru a stáhla soubor o velikosti 1 GB za 6 minut s průměrnou rychlostí stahování 23,7 Mb/s.

Silná ochrana soukromí, ale ještě je co zlepšovat

Trochu mě znepokojilo, že VPN sídlí v Nizozemsku, které je členem spojenectví 14 Eyes Alliance. Na druhou stranu používá servery založené na RAM úložišti, takže se k informacím nikdo nedostane a při každém restartu dochází k jejich odstranění, jako tomu je u NordVPN. Kromě toho prošly v roce 2022 zásady neuchovávání záznamů Surfshark nezávislým auditem společnosti Deloitte, takže nemám o ochranu svých osobních údajů vůbec žádný strach.

Tarify jsou cenově dostupné a pořídíte si je od $2,69/měsíc. Za pouhých pár dolarů měsíčně můžete přejít na Surfshark One. Ten vám zajistí antivirus, soukromý prohlížeč bez reklamy (Search) a Alert – upozornění na únik osobních dat.

Surfshark si můžete vyzkoušet nezávazně na 30 dní díky záruce vrácení peněz. Když jsem záruku testovala, obrátila jsem se na podporu 24/7 a požádala je o vrácení platby. Za méně než týden jsem měla peníze zpět na kreditní kartě.

Vyzkoušejte Surfshark ještě dnes

6. IPVanish – Neomezeně současných připojení pro ochranu všech zařízení

  • Neomezený připojených zařízení současně pro pokrytí celé domácnosti
  • 2 200 serverů ve více než 75 zemích, které vám zpřístupní geoblokované stránky a služby
  • 30denní záruka vrácení peněz
  • Zpřístupní: Netflix, Hulu, Disney+, HBO Max a další
  • Chat a podpora na e-mailu v jakémkoliv jazyce: Díky automatickému překladači na chatu a v e-mailu můžete s IPVanish komunikovat v češtině

S IPVanish si můžete k jednomu předplatnému připojit neomezeně zařízení – ideální řešení pro početnější domácnosti. Během testování jsem se současně připojil k počítači s Windows, Macbooku, dvěma iPhonům a tabletu s Androidem. Ani jednou jsem nenarazil na problém s připojením nebo náhlým propadům rychlosti, i když jsem surfoval na každém zařízení.

Vaše data u IPVanish chrání nejsilnější dostupné šifrovací standardy. Typ šifrování závisí na volbě protokolu: OpenVPN, IKEv2, WireGuard, L2TP, IPSec nebo PPTP. Každý protokol má podle situace silné i slabé stránky, ale OpenVPN a WireGuard vám obvykle zajistí nejlepší kombinaci rychlosti a zabezpečení.

Dále má spolehlivé nouzové odpojení, ochranu proti únikům přes DNS/IP a split tunneling (bohužel pouze pro Android). Pokud se snažíte obejít cenzuru, využijte funkci Scramble pro zamaskování provozu a skrytí VPN. IPVanish bohužel nenabízí ochranu před malwarem, blokaci reklamy nebo multi-hop.

Automatické vyhledávání nejlepšího města a serveru

IPVanish není nijak zvlášť flexibilní ani komplexní, ale tím pádem je extrémně intuitivní. Velice mě oslovila funkce pro automatické vyhledání nejvhodnějšího serveru podle města, kterou v aplikaci najdete jako „Best Available Server" (angl. nejlepší dostupný server). Pokud nemáte jasnou představu, sáhněte po možnosti „Best Available City"(angl. nejlepší dostupné město), která vám vyhledá nejrychlejší server v dané zemi.

Screenshot showing IPVanish's Po připojení k nejrychlejšímu americkému serveru jsem mi automaticky přidělili IP adresu z New Yorku

IPVanish má přes 2 200 serverů po celém světě. Na 7 z nich jsem měřila rychlost a naměřené hodnoty byly velice působivé. Nejmíň jsem naměřila 10 Mb/s, což je stále dostačující pro sledování obsahu v HD kvalitě bez sekání.

Všechny testované servery mi zpřístupnily regionální streamingové služby, které bych normálně nemohla používat jako kanadský Netflix nebo Disney+. IPVanish si poradí s obcházením geoblokací nejoblíbenějších streamingových služeb.

Žádné outsourcované servery

IPVanish vlastní a udržuje celou svou síť serverů, což se nedá říci o žádné jiné VPN z tohoto seznamu. K serverům IPVanish mají tím pádem přístup pouze zaměstnanci IPVanish – nemusíte se bát, že by se k serveru dostal někdo cizí a začal odposlouchávat data.

IPVanish je velice jednoduchá VPN, takže s největší pravděpodobností nenarazíte na žádné problémy. Kdyby k nim však přeci jen došlo, můžete se obrátit na podporu prostřednictvím živého chatu, e-mailu nebo telefonicky. Živý chat je k dispozici 24/7 a z naší zkušenosti představuje skvělý zdroj informací. Jen se musíte k reálnému člověku prokousat přes bota.

Kromě vysoké rychlosti, silného zabezpečení a užitečných funkcí má tato VPN také skvělé ceny (tarif si pořídíte již od $2,99/měsíc) a 30denní záruku vrácení peněz, takže si ji můžete vyzkoušet bez obav z placení.

Vyzkoušejte IPVanish nyní

7. PrivateVPN – Solidní VPN s menší sítí

  • Přes 200 serverů v 63 zemích
  • 10 připojených zařízení současně
  • 30denní záruka vrácení peněz
  • Zpřístupní: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer, Sky Go, Sling TV a Fox Go

PrivateVPN má relativně malou síť, ale s pokrytím 63 zemí jde stále o vynikající řešení pro sledování obsahu z celého světa.

Obstojná rychlost pro streaming

S mým týmem jsme chtěli prověřit, jak si PrivateVPN poradí s geoblokací oblíbených streamingových služeb, a tak jsme se pustili do testování serverů v USA, VB, Itálii a Austrálii . Na seznamu jsme měli služby jako americký Netflix, Sling TV a BBC iPlayer a všechny jsme bez problémů spustili.

Screenshot of watching Top Gear on BBC iPlayer using PrivateVPN's UK serverServery PrivateVPN byly dostatečně rychlé na sledování Top Gear přes iPlayer bez jakéhokoliv sekání

Nejlepší výkon PrivateVPN podává na serverech z blízkého okolí. Jak byste asi očekávali, tak s rostoucí vzdáleností začala zároveň klesat i rychlost připojení. Přesto jsme měli dostatečně rychlé připojení pro surfování po internetu a plynulé sledování obsahu v HD kvalitě. Zaujalo mě také intuitivní rozhraní a snadné ovládání.

Striktní zásady ochrany osobních údajů a extra doplňky

PrivateVPN sídlí ve Švédsku a dává jasně najevo, že ji na ochraně a soukromí klientů záleží. Sice sídlí v oblasti působnosti spojenectví 14 Eyes, ale dodržuje striktní zásady neuchovávání záznamů. Tím pádem nemůže nikom předat vaše data, protože jednoduše žádná neukládá. Zároveň nabízí skvělé zabezpečení jako AES 256bitové šifrování spolu s 5 bezpečnostními protokoly.

Pro ještě lepší ochranu soukromí je tu nouzové odpojení a ochrana proti únikům přes IPv6 a DNS. Má také režim Stealth speciálně navržený pro obcházení blokací VPN a DPI firewallů. Jsme si 100% jistí, že režim Stealth plní svou funkcí, protože si ho naši pomocníci vyzkoušeli přímo v Číně.

Pokud hledáte poskytovatele s vynikající nabídkou krátkodobých i dlouhodobých tarifů, mohla by se vám PrivateVPN líbit (dlouhodobé tarify si pořídíte od €2,08/měsíc). 30denní záruka vrácení peněz vám dá současně dostatek prostoru na podrobné testování všech funkcionalit.

Vyzkoušejte PrivateVPN nyní

8. Proton VPN – Základní funkce se spolehlivým a bezpečným připojením

  • Přes 3 025 serverů v 69 zemích
  • 10 připojených zařízení současně
  • 30denní záruka vrácení peněz
  • Zpřístupní: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO Max a BBC iPlayer

Proton VPN je běžný poskytovatel s více než 3 025 servery v 69 zemích. Poradí si s blokací nejpoužívanějších streamingových platforem jako Netflix, Hulu a Amazon Prime Video. U Disney+ a ESPN však byla v rámci testů neúspěšná.

Silná ochrana soukromí a bezpečnostní opatření

Proton VPN používá protokol OpenVPN a AES 256bitové šifrování. Také sídlí ve Švýcarsku a řídí se striktními zásadami neuchovávání záznamů. Tím pádem neukládá žádné informace o vás ani vašich online aktivitách. I kdyby to ale dělala, úřady by díky zákonům ochrany soukromí žádné údaje nedostaly.

Mezi jedinečné vlastnosti tohoto poskytovatele patří servery Secure Core, na které jsme se blíže podívali v rámci naší recenze Proton VPN. Jde o extrémně bezpečné servery z bezpečných oblastí jako Island, Švýcarsko a Švédsko. Všechny tyto země mají přívětivé zákony týkající se ochrany soukromí.

Screenshot of the Proton VPN app using Servery s funkcí „Secure Core" jsou sice pomalejší, ale nabízí lepší ochranu

U Proton VPN můžete svůj provoz směrovat nejdříve přes Secure Core server a následně ještě přes jeden VPN server. Tato funkce funguje prakticky stejně jako multi-hop, ale zajistí vám lepší fyzickou ochranu serverů Secure Core. Jedinou nevýhodou je výrazné snížení rychlosti připojení.

Užitečné funkce a limitovaná bezplatná verze

V rámci tarifu Plus můžete k jednomu účtu připojit až 10 zařízení současně, což bude většině uživatelům bohatě stačit. Proton VPN nabízí originální profil připojení, který si můžete upravit podle svých představ. Například tu jsou na výběr servery optimalizované pro streaming, různé protokoly a možnost označení „torrenting" (angl. torrentování) serveru pro případně stahování souborů.

Proton VPN si můžete vyzkoušet zdarma díky zkušební verzi. Ta vám zajistí neomezená data a nebude vás bombardovat reklamou. V bezplatné verzi však nemůžete torrentovat a používat většinu stránek blokovaných na základě polohy (připojení je navíc vcelku pomalé). Doporučila bych vám raději přejít na placenou verzi.

S tarifem Plus získáte kompletní nabídku Proton VPN včetně serverů Secure Core, podpory Tor a přístup k jejich síti s rychlostí 10 Gb/s. Pokud vás zajímá čistě VPN, nejvýhodnější pro vás bude dlouhodobé předplatné. Pořizovací cena takového tarifu začíná již na €4,99/měsíc. K VPN si však za malý příplatek můžete pořídit i další služby jako šifrovaný e-mail, kalendář a cloudové služby.

Celkově bych Proton VPN ohodnotila jako stabilního poskytovatele se silným šifrováním, co vám zpřístupní několik streamingových platforem. Dejte mu šanci v rámci 30denní záruky vrácení peněz. Nic neriskujete.

Vyzkoušejte si Proton VPN nyní

9. Hotspot Shield – Silné zabezpečení, co není na úkor rychlosti

  • Přes 1 800 serverů ve více než 80 zemích
  • 5 připojených zařízení současně
  • 45denní záruka vrácení peněz
  • Zpřístupní: Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Vudu, Sky Go a další
  • Podpora na chatu a přes e-mail v češtině: Přes integrovaný překladač lze komunikovat v jakémkoliv jazyce

Hotspot Shield si vybudovala svou pověst díky extrémně vysoké rychlosti připojení, za kterou částečně vděčí vlastnímu protokolu s názvem Catapult Hydra. Stejně jako OpenVPN používá AES 256bitové šifrování, ale podle mých zjištění je výrazně rychlejší. Při testování jsem si nejdříve změřil svou základní rychlost, která byla 57 Mb/s. Po připojení k serveru z blízkého okolí prostřednictvím protokolu Catapult Hydra se mi rychlost snížila jen mírně na 54 Mb/s. Na používání internetu to nemělo absolutně žádný vliv.

Dokonce i u vzdálenější serverů byla rychlost velice působivá. Vyzkoušela jsem 4 servery z různých koutů světa (Německo, Japonsko, Austrálie a USA) a naměřila v průměru 49 Mb/s. I když jsou tato místa ode mě vzdálená tisíce kilometrů, rychlost připojení byla dostatečná pro sledování obsahu v Ultra HD kvalitě.

Screenshots of speed tests on long-distance servers using Hotspot ShieldS Hotspot Shield mi po připojení ke vzdálenějším serverů klesla rychlost pouze o 14 %, což není vůbec špatné

Hotspot Shield používá k ochraně vašich osobních údajů silné zabezpečení. Patří sem ochrana proti únikům přes DNS/IP a nouzové odpojení, které skryje vaše citlivé údaje za všech okolností. Nouzové odpojení si musíte sami aktivovat přímo v aplikaci, ale ničeho se nebojte, je to extrémně jednoduché. Součástí aplikace je dále ochrana proti malwaru a phishingu.

Hotspot Shield také nabízí dopřednou bezpečnost. Pokud by nějakým zázračným způsobem došlo k nabourání vaší relace, tato funkce zabrání dešifrování vašich minulých i budoucích dat.

Odblokuje všechny přední streamingové služby až na Hulu

Hotspot Shield představuje dobré řešení pro streaming, jelikož zpřístupní téměř všechny oblíbené služby. Nabízí přes 1 800 serverů ve více než 80 zemích, takže snadno najdete server pro zpřístupnění prakticky jakéhokoliv obsahu z celého světa. V rámci testování jsem si pouštěla knihovny Netflixu z USA, VB a Japonska. Fungovalo mi i Disney+ a Amazon Prime Video. Hulu je jediná služba, kterou tato VPN nedokázala odblokovat.

Pokud si Hotspot Shield nainstalujete na router, můžete ji používat i na chytré televizi nebo herní konzoli. Na jejich webových stránkách jsem našla přehledné pokyny a vše potřebné jsem na routeru od ASUS nastavila během pár minut. Díky tomu jsem mohla sledovat seriál The Mandalorion z Disney+ na velké obrazovce Apple TV.

Díky podpoře P2P na všech serverech představuje Hotspot Shield vynikající řešení pro torrentování. Hned jsem to šla ověřit a stahování bylo skutečně rychlé. Díky neomezenému výběru nebyly servery ani přetížené.

Vadila mi tu jediná věc, a to zásady ochrany soukromí, které nejsou na můj vkus příliš jasné. Při bližším zkoumání jsem však přišla na to, že neukládají žádná data, podle kterých by vás šlo identifikovat. Dočasně sice zaznamenává vaši IP adresu, aby zabránila podvodům, ale ta je okamžitě šifrována a po skončení relace dochází k jejímu odstranění.

Extrémně výhodné dlouhodobé tarify

Pokud sáhnete po dlouhodobém tarifu, vyjde vás Hotspot Shield na pouhých €2,99/měsíc. Tarify na měsíc a rok vám zajistí ty samé funkce, ale jsou mnohem dražší, takže je předplatné na 3 roky jednoznačně nejvýhodnější. V nabídce je také bezplatná verze, ale připojíte se jen na jedno místa v USA a máte k dispozici jen 500 MB dat denně.
Pokud byste si chtěli HotSpot Shield vyzkoušet nezávazně, určitě vás potěší, že nabízí štědrou 45denní záruku vrácení peněz. Takto dlouhou záruku najdete u konkurence jen zřídka.

Vyzkoušejte Hotspot Shield nyní

Nejlepší VPN služby – porovnávací tabulka

Nejnižší cena měsíčně Počet serverů Počet současných připojení Aplikace v češtině Největší výhoda Největší nevýhoda
🥇ExpressVPN €6,39/měsíc 3 000 8 Ne Nevyjšší rychlost Nejvyšší cena
🥈CyberGhost €2,11/měsíc 9 561 7 Ne Servery optimalizované pro různé aktivity Nefunguje v zemích se silnou cenzurou
🥉Private Internet Access €1,92/měsíc 29 650 Neomezený Ne Největší síť serverů Sídlí v USA, které jsou součástí aliance pro sdílení dat.
NordVPN €2,99/měsíc 5 880 6 Ne Servery speciálně navržené pro sítě s omezeními Ceny se zvyšují po prvním předplatném
Surfshark $2,69/měsíc 3 200 Neomezený Ne Dobrý poměr ceny a výkonu Sídlo v rámci aliance 14 Eyes
IPVanish $2,99/měsíc 2 200 Neomezený Ne K jednu účtu připojíte jakýkoliv počet zařízení Omezené možností úprav nastavení
PrivateVPN €2,08/měsíc 200 10 Ne Silná ochrana soukromí Malá síť serverů
Proton VPN €4,99/měsíc 3 025 10 Ne Sídlo ve Švýcarsku (dobré zákony podporující soukromí) Neodblokuje všechny streamingové služby
Hotspot Shield €2,99/měsíc 1 800 5 Ne Rychlý protokol Catapult Hydra Neoblokuje Hulu

Proč potřebujete VPN

V dnešním světě již není bezpečí na internetu samozřejmostí. Při každém vstupu na internetu riskujete své soukromí a visí nad vám hrozba kyberzločinců a chamtivých společností. Zůstáváte také na pospas vašemu poskytovateli internetu nebo vládě, kteří mohou schválně snížit rychlost vašeho připojení nebo cenzurovat weby, co můžete navštívit.

Samozřejmě je nesmysl, abyste zcela přestali používat internet, ale určitě můžete minimalizovat rizika. Přesně k tomuto účelu slouží VPN. Kromě ochrany bezpečností a soukromí se VPN umí postarat také o hromadu dalších věcí. Zpřístupní vám například mezinárodní pořady a filmy nebo zlepší sdílení souborů v P2P síti. Tady je několik důvodů, proč byste měli používat VPN:

  • Šifrování dat pro ochranu před kyberútoky. VPN používá šifrování pro maskování provozu, aby ho nikdo nemohl narušit a zneužít. Ty nejbezpečnější VPN používají AES 256bitové šifrování (to samé používají i vládní organizace, banky a vojenské útvary) společně se spolehlivými protokoly, které prochází pravidelnou kontrolou.
  • Maskování IP adresy pro zajištění anonymity. Když se připojíte k VPN, vaše IP adresa bude skrytá za jinou – nikdo tak nedokáže určit, kdo jste nebo kde se nacházíte. Touto cestou se dokážete nejen chránit před kyberútoky na domácí síť, ale možná se vám podaří i ušetřit za produkty a služby, jejichž ceny se odvíjí od polohy. Pokud vám na online soukromí skutečně záleží, doporučujeme používat VPN s silným zaměřením na ochranu soukromí v kombinaci s prohlížečem Tor.
  • Sledování obsahu z celého světa. Maskování IP adresy má ještě další výhodu: můžete si vybrat, do jaké oblasti se chcete připojit, což vám zpřístupní její obsah, který u vás běžně není dostupný. S kvalitní VPN pro Netflix můžete například sledovat filmy a seriály ze všech světových knihoven, nejen z domácí. Přes VPN můžete dále nezávisle na poloze sledovat živé sportovní přenosy.
  • Bezpečné torrentování souborů. Přes torrentování nebo P2P sdílení spolu mohou dva uživatelé napřímo sdílet soubory. Někteří uživatelé to však zneužívají k nelegálním a neetickým aktivitám. VPN vás při torrentování ochrání, abyste se zbytečně nevystavili žádnému riziku.
  • Bezpečné hraní online her. Někteří hráči udělají pro výhru cokoliv – klidně zorganizují DDoS útok na vaši domácí síť, aby vás zcela vyřadili ze hry. Pokud však používáte VPN, o tyto útoky bude postaráno. Ty nejlepší VPN nabízí servery s nízkou odezvou, což z nich dělá perfektní řešení pro hraní kompetitivních her, jako je Call of Duty: Warzone.
  • Žádné škrcení rychlosti ze strany poskytovatele internetu. V některých případech vám může poskytovatel internetu záměrně zpomalovat rychlost připojení, aby omezil vytížení dat – nejčastěji po takovém řešení sáhne, když děláte silně vytěžující aktivity, jako je streamování nebo torrentování. Jelikož jsou však s VPN vaše aktivity anonymní a poskytovatel internetu netuší, co děláte, nemůže vám škrtit rychlost.

Poznámka: Na trhu je přes 300 VPN. Mnoho z nich umí něco ze seznamu výše a ještě více jich slibuje hory doly, jen abyste nakonec zjistili, že vůbec neplní svůj účel. Pouze ty nejlepší VPN umí vše.

Vyzkoušejte jedničku našich testů hned teď

Jak vybrat nejlepší VPN pro vaše potřeby

I když vám dáme k dispozici všechny testy a statistiky na světě, volba bude nakonec stejně na vás. Některé VPN jsou bez pochyb lepší, ale nejlepší řešení závisí výhradně na tom, k čemu VPN chcete používat.

Máme pro vás pár tipů, co vám výběr poskytovatele usnadní:

  • Určete si priority. Jde vám především o bezpečnost a ochranu soukromí? Nebo chcete spíše sledovat filmy a seriály? Některé VPN dávají přednost bezpečnosti, zatímco jiné jsou vhodné pro zábavu – naši favoriti však zvládají obojí.
  • Definujte svůj záměr. K čemu a jak často budete VPN používat? Potřebujete ji jen pro několik osobních zařízení, nebo budete potřebovat více připojení, abyste pokryli celou domácnost? Budete ji používat pouze pro přístup k určitým webovým stránkám na cestách? Nebo plánujete zabezpečit všechna svá zařízení po celou dobu? Jakmile se přesně rozhodnete, proč VPN chcete a jak ji plánujete používat, můžete se zaměřit na funkce, které s tímto účelem přímo souvisejí.
  • Určete výši rozpočtu. Chcete za všech okolností co nejvíce ušetřit nebo vám nevadí větší investice? Byli byste ochotní zavázat se na delší období, abyste ušetřili? Stanovte si rozpočet, ať můžete vybírat VPN v daném cenovém rozmezí. Nezpomínejte, že vyšší cena nemusí automaticky znamenat vyšší kvalitu a že přední VPN často nabízí velké slevy.

Naše postupy: Jak jsme VPN porovnávali a hodnotili

Když o sobě stovky VPN tvrdí, že jim konkurence nesahá ani po kotníky, jak si mezi nimi máte vybrat? Je naprosto nereálné, abyste si je všechny vyzkoušeli... pokud tedy nemáte po ruce tým odborníků z celého světa. A jelikož my přesně takový máme, mohli jsme se do testování pustit za vás a sestavit seznam výše (a všechny naše další seznamy a recenze).

Každou VPN hodnotíme z pohledu několika aspektů a na některé klademe větší důraz. Naším úkolem je vybrat ty, které vynikají ve všech oblastech a jsou nejvýhodnější. Podrobně testujeme rychlost, zkoušíme obejít geoblokace a cenzuru a ověřujeme si všechny jejich funkce a tvrzení. Testy zároveň opakujeme na pravidelné bázi, aby byly informace aktuální.

Tady jsou hlavní oblasti, na které se během průzkumu soustředíme.

Ochrana soukromí a zabezpečení

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN patří kvalitní ochrana soukromí a zabezpečení. Na web si to napíše úplně každý, ale reklamní slogany jsou někdy hodně vzdálené realitě.

Některé webové stránky (a dokonce VPN) tyto dvě věci zaměňují, ale není to totéž! Ochrana soukromí určuje, kdo má k vašim datům přístup a zabezpečení zase tyto data chrání například šifrováním nebo jiným opatřením.

Jistotu soukromí získáte jedině u VPN s ověřenými zásadami neuchovávání záznamů. Ty jsou zárukou toho, že VPN vaše data neshromažďuje nebo nesdílí. Při používání VPN nevidí vaše osobní informace a online aktivity nikdo jiný než vy. Proto doporučujeme pouze VPN, co vám slíbí ochranu soukromí. V ostatních případech by mohlo dojít k náhodným únikům, prodeji nebo předání dat bezpečnostním složkám. Pokud však nejsou data nikde zaznamenána, k ničemu takovému nemůže dojít.

Kvalitním ochranu vám zajistí jedině VPN se silným šifrováním. Zlatým standardem je AES 256bitové šifrování, které je prakticky neprolomitelné. Používají ho všechny přední VPN, ale setkáte se také s alternativami. Například u PIA můžete přepnout na AES 128bitové šifrování, které je o něco méně bezpečně, ale zvýší rychlost připojení.

Jiné VPN zase používají protokol WireGuard kombinující několik šifrovacích standardů, aby vám zajistil ještě lepší zabezpečení. Úroveň šifrování patří mezi první věci, které u testovaných VPN sledujeme.

Zásady neuchovávání záznamů a kvalitní šifrování však nepatří mezi jediné faktory ovlivňující ochranu soukromí a bezpečnost. Mnoho poskytovatelů nabízí i další funkce, jejichž smyslem je zajistit vám co nejlepší ochranu.

Patří sem například multi-hop (směruje provoz přes dva servery místo jednoho), servery běžící na RAM (při každém restartu serveru dojde k odstranění všech dat) a nouzové odpojení (automaticky vás odpojí od internetu v případě výpadku VPN připojení).

Na soukromí má vliv i sídlo společnosti. Pokud se nachází v zemi, co nespadá do působnosti 5, 9 a 14 Eyes Alliance, je to dobré znamená. Existují však případy, kdy VPN v této oblasti sídlí, ale stejně se o vaše soukromí dobře postará. Skvělým příkladem je PIA.

Na soukromí a bezpečnost mají samozřejmě vliv i další okolnosti, ale to si necháme zase na příště. Při hodnocení VPN sledujeme kromě výše uvedených i dalších relevantní aspekty. Všechny získané informace následně vyhodnotíme a určíme z nich nejlepší VPN pro ochranu vaše soukromí a dat.

Rychlost

Z pohledu používání patří určitě mezi nejdůležitější aspekty rychlost. Hned na začátek je třeba uvést na pravou míru, že každá VPN do určité míry vaše připojení zpomalí. Jde o naprosto přirozený jev, protože směrování dat přes server v jiné části světa a k tomu šifrování a dešifrování dat nějaký ten čas zabere.

Když mluvíme o „rychlém připojení" v kontextu VPN, máme tím na mysli, že je snížení rychlosti minimální. Nejrychlejší VPN mají nejmenší vliv na vaši základní rychlost připojení. Umožní vám surfovat, stahovat a sledovat obsah zcela bez sekání (typický příznak pomalého připojení).

Poznámka: Existují situace, ve kterých může VPN ve skutečnosti zvýšit rychlost vašeho připojení. Pokud vám poskytovatel internetu škrtí rychlost, VPN vám s tím pomůže. Tomuto jevu jsme se již věnovali v sekci „Proč potřebujete VPN" výše.

Když už jsme si vše vysvětlili, tak se můžete přesunout na to, jak v praxi testujeme rychlost my? Jde o relativně jednoduchý, avšak časově náročný proces. Každou VPN proženeme přes nástroj Ookla Speedtest. Naši pracovníci se připojí k serverům z různých částí světa a pokouší se nasimulovat různé situace, aby si jejich kapacity důkladně osahali.

Sledování obsahu

Už jsme si řekli, že vám VPN zpřístupní obsah z celého světa, ať už se právě nacházíte kdekoliv. Tuto vlastnost však ovlivní několik faktorů.

Hlavní je, aby VPN měla velkou síť serverů s globálním pokrytím. Pokud nebude mít VPN v některé zemi servery, nemůžete sledovat obsah, které je právě pro ni určen. Lokální servery vám zpřístupní obsah z vaší země, takže u všech VPN věnujeme velkou pozornost tomu, kolik a kde mají serverů.

VPN také potřebuje procesy a technologie pro obcházení blokací. Streamingové služby se často snaží rozpoznat vstup na stránky přes VPN a podle něj blokovat obsah. Pokud jste se někdy setkali s hláškou jako „Pravděpodobně používáte program pro odblokování nebo proxy," narazili jste právě na blokaci VPN. Abyste se do této situace už nedostali, kontrolujeme u každé VPN, jak si tímto opatřením streamingových služeb dokáže poradit.

Některé VPN jsou pro streaming všeobecně vhodné, jiné zase odblokují pouze část streamingových platforem a ostatní neodblokují téměř nic. Pokud chcete s VPN sledovat konkrétní službu, podívejte se na naše články o nejlepších VPN pro Netflix, Hulu, BBC iPlayer, DAZN a další.

Poznámka: Jak se bude VPN při sledování obsahu chovat závisí také hodně na rychlosti (pomalé připojení = delší načítání). Tyto faktory však hodnotíme odděleně: a) zjišťujeme, vám VPN streamingové služby zpřístupní a b) zjišťujeme, jestli je rychlost dostatečná pro sledování obsahu ve vysoké kvalitě.

Torrentování

VPN jsou extrémně užitečné pro torrentování, a to především v zemích, kde je P2P sdílení zakázané. I když ale dodržujete všechna pravidla (což vám vřele doporučujeme), torrentování bez dodatečné ochrany vám může vystavit nebezpečí ze strany chamtivých trollů a hackerů.

P2P připojení nejsou sami o sobě bezpečné, ale s VPN, která maskuje vaši skutečnou IP adresu a šifruje provoz, můžete přidat extra úroveň ochrany. V našem výzkumu jsme hodnotili oblasti torrentování, jako jsou speciální P2P profily, SOCKS5 proxy a snadná instalace s torrentovými klienty. To nám umožnilo vybrat ty nejlepší VPN služby pro torrentování – a ty, které tak dobré nejsou.

Používání

Možná na vás VPN působí jako nějaký přehnaně komplexní nástroj. A je třeba uznat, že na pozadí se skrývají skutečně propracované procesy! Nejlepší VPN však dokáže používat naprosto každý a nepotřebuje k tomu žádné technické znalosti.

Při testování VPN si zapisujeme, jak dobře se nám s nimi pracuje od instalace až po úpravu nastavení. Současně hodnotíme rozhraní a vzhled každé aplikace (čím více intuitivní, tím lepší). Snadno tak poznáme VPN vhodné pro nováčky.

Neméně důležitá je i kompatibilita. VPN by se měla dobře používat například jak na Windows, tak na iOS. Pokud se VPN snadno přidá a používá na zařízení, co běžně VPN nepodporují, dostane plusové body (to dělá například MediaStreamer u ExpressVPN).

A jak jsou na tom zkušenější uživatelé? Pokud dáváte přednost flexibilitě nebo pokročilejšímu zabezpečení před jednoduchostí, snadné používání pro vás nebude pravděpodobně nejdůležitější faktor. Faktem však je, že uživatelsky přívětivé VPN usnadní nejen základy (připojení k serveru, vyhledání konkrétní polohy atd.), ale i komplexní funkce a nastavení. Takové u nás získávají nejlepší hodnocení.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je při výběru VPN neskutečně důležitá (a přesto se tento faktor přehlíží). Určitě by bylo super, kdybyste se na nic nepotřebovali zeptat a nikdy nenarazili na problém, ale buďme upřímní: vždycky se může něco zvrtnout. A když na to dojde, chcete mít po ruce špičkovou zákaznickou podporu.

Jako první nás zajímá, kolika způsoby můžete podporu získat. Nejlepší je podpora na živém chatu 24/7, jelikož je to rychlý a snadný způsob pomoci. Další možností je podpora na e-mailu (občas se používá ticketový systém) a telefonu, která se obvykle řídí pracovní dobou.

Kromě dostupných možností hodnotíme také kvalitu poskytovaných informací a komunikace. Jednoduše jim napíšeme na živý chat, zašleme e-mail nebo zavoláme a jejich reakci ohodnotíme. Naše nejoblíbenější VPN nabízí rychlou a užitečnou zpětnou vazbu. V ideálním případě se dostaneme do kontaktu s někým zkušeným a vše vyřešíme za pár minut.

Cenzura

Nejdříve si musíme ujasnit rozdíl mezi geoblokováním (omezení používané některými weby a službami) a cenzurou (celoplošné blokování ze strany vlády pro kontrolu online aktivit občanů). Některé země s nejpřísnější cenzurou internetu zároveň blokují používání VPN, což představuje velké riziko pro svobodný pohyb na internetu. Některé VPN však mají pokročilé technologie, jejichž jediným cílem je tyto systémy obejít.

Z pohledu cenzury nám jde především o nastavení a funkce pro maskování provozu. Maskování je tu od toho, aby nešlo zvenčí poznat, že používáte VPN. Neměly by to poznat ani vládní orgány, ani váš poskytovatel internetu. Díky tomu se v zemích s přísnou cenzurou, jako je Čína, Írán nebo SAE vyhnete pozornosti.

Poznámka: V žádném případě nepodporujeme nelegální aktivity a vždy doporučujeme prostudovat místní zákony, abyste se vyhnuli riziku. V některých zemích vás může používání VPN dostat do problémů, proto se řiďte vlastním úsudkem.

Cena

A nakonec se podíváme na pár čísel! Určitě jste si všimli, že většinou doporučujeme prémiové VPN, takže za jejich služby budete muset platit. Není to náhoda, máme k tomu důvod. Prémiové VPN jsou v drtivé většině případů rychlejší, bezpečnější a spolehlivější než jejich bezplatné protějšky.

Zároveň chápeme, že pro vás placená VPN může představovat velký finanční závazek. Proto vždy vybíráme poskytovatele s nejlepším poměrem cena/výkon, abyste své peníze jen tak nezahodili. Pokud je například VPN relativně drahá, tak se ptáme, jestli vám zajistí adekvátní protislužbu. Pokud je naopak levnější, tak nás zajímá, jestli vám zajistí všechny potřebné funkce a možnosti.

Kromě toho u všech VPN sledujeme nejvýhodnější akce a nabídky. Většina prémiových poskytovatelů pravidelně nabízí slevy a poukazy.

Na závěr u každé VPN kontrolujeme zásady vrácení peněz, abyste si mohli po nákupu v případě nespokojenosti zažádat o vrácení platby. Většina VPN nabízí 30denní záruku vrácení peněz, ale nabídky se může podle typu tarify lišit.

Pokud jste skálopevně přesvědčení, že nechcete za VPN utrácet peníze, podívejte se na náš seznam nejlepších bezplatných VPN, ať zbytečně nepřijdete o důležité funkce a neohrozíte své soukromí.

Časté dotazy pro nejlepší VPN služby

Jaká VPN je nejlepší?

Z výsledků našich rozsáhlých testů vyplývá, že ExpressVPN je nejlepší všestranná VPN pro surfování, streaming, torrentování a další aktivity. Zajistí vám vysoku rychlost připojení, spolehlivé bezpečnostní opatření a ochranu soukromí a nejlepší zážitek ze všech VPN na trhu.

Která VPN je nejrychlejší?

ExpressVPN se v našich testech rychlost pravidelně řadí na první místo. Má nejrychlejší nahrávání a stahování souborů a nejnižší odezvu a ping. Můžete s ní sledovat obsah v super vysoké kvalitě zcela bez sekání, rychle stahovat torrenty a hrát online hry bez handicapu.

Jsou VPN legální?

Ve většina zemí je používání VPN zcela legální. VPN jsou pouze nástroje pro ochranu soukromí, bezpečnosti a zajištění svobodného pohybu na internetu. Jejich funkce (šifrování dat, obcházení blokací a ochrana soukromí) většina právních systémů akceptuje na 100 %.

Na některých místech jsou však VPN zakázané nebo spadají do šedé zóny. Mezi takové země patří Čína, irák, Írán, Rusko, Bělorusko, Turecko, Omán a SAE. Pokud žijete v zemi s přísnou cenzurou, pohlídejte si, jak místní zákony k VPN přistupují.

Občas se VPN používají i k nelegálním účelům, což za žádných okolností neschvalujeme ani nepodporujeme. Řiďte se selským rozumem: aktivity, které jsou nezákonné bez VPN, budou nezákonné i s VPN a měli byste se jim vyhnout.

Jsou VPN bezpečné?

Používání VPN je naprosto bezpečné a ve skutečnosti je jejich cílem vaši ochranu ještě posílit. Sami však nesete zodpovědnost za to, že na internetu neděláte nic nezákonného.

V těchto situacích se stavíte do rizikové situace:

  • Nenacházíte se v zemi se stanoveným seznamem povolených VPN a používáte VPN, co na tento seznam nepatří.
  • Stahujete obsah chráněný autorským právem přes VPN, co uchovává záznamy nebo nemá nouzové odpojení.

Některé bezplatné VPN vás mohou ohrozit ještě jiným způsobem. Mohou například prodávat informace o vašich aktivitách třetím stranám nebo nakazit vaše zařízení malwarem. Proto je velice důležité používat kvalitní VPN, které nabízí striktní bezpečnostní opatření a spolehlivou ochranu soukromí.

Je používání VPN složité?

Ty nejlepší VPN jsou ve skutečnosti extrémně intuitivní. Ve většině případů vám stačí stáhnout aplikaci, nainstalovat ji, zapnout a kliknout na „připojit". Všechny doporučené VPN služby výše nabízí intuitivní rozhraní, se kterým si poradí i naprostý začátečník.

Mnoho jich nabízí i tlačítko pro rychlé připojení, které vás okamžitě připojí k serveru z blízkého okolí. Pokud chcete sledovat obsah z nějaké země, stačí si ji vybrat v seznamu dostupných serverů.

Tip: Pokud se s VPN teprve seznamujete a chcete je lépe pochopit, podívejte se na náš návod na VPN pro začátečníky – najdete v něm plno užitečných informací o jejich funkcích, využití a výhodách.

Zpomalí VPN rychlost vašeho připojení?

Faktem je, že všechny VPN vaše připojení do určité míry zpomalí. Musí totiž šifrovat a dešifrovat data a ještě je směrovat přes server v jiné části světa. Tyto procesy jsou časově náročné, a proto je výsledné připojení o něco pomalejší.

Nejlepší poskytovatelé se však snaží tento pokles minimalizovat. U nejrychlejších VPN pravděpodobně vůbec nezaznamenáte, že se něco změnilo. Tím pádem se po připojení k VPN nemusíte obávat žádného sekání nebo zdlouhavého načítání.

Může VPN sledovat vaše online aktivity?

Z technického hlediska vás VPN může sledovat, ale ty nejlepší to nedělají. Používáním VPN ochráníte svá data a osobní údaje před poskytovatelem internetu, hackery a vládními orgány, ale samotná VPN má přístup ke všemu. Proto jsou důležité zásady neuchovávání záznamů, které jsou zárukou toho, že VPN nezaznamenává informace o vašich aktivitách.

Některé VPN používají pro snížení rizika zpronevěření dat i technologie jako servery běžící čistě na RAM. Na těch dojde při každém restartu k automatickému odstranění všech dat.

Kolik stojí VPN?

Ceny jsou různé, ale všechny VPN, které zde doporučujeme, jsou extrémně dostupné. Měsíčně vás vyjde levněji jež jedna káva v kavárně! Obecně platí, že předplatné na delší období je výhodnější než krátkodobější tarify. Čím delší závazek, tím výhodnější cena.

Nejlepší VPN nabízí také záruku vrácení peněz, takže pokud si po nákupu své rozhodnutí rozmyslíte, můžete během určitého období zažádat o vrácení platby (obvykle 30 dní). Cenu to nijak nezmění, ale jsou to šikovná zadní vrátka, pokud si nejste nákupem zcela jistí.

Pokud už jste se rozhodli a chystáte se k nákupu, nezapomeňte navštívit naši stránku s poukazy s exkluzivními slevami na top VPN.

Existují bezplatné VPN?

Na internetu narazíte i na bezplatné VPN, ale naše rada je jednoduchá: Raději se od nich držte dále. Dostat něco zadarmo se určitě líbí každému, to naprosto chápeme. I když ale nezaplatíte za VPN přímo, náklady se mohou projevit později v podobě extrémně pomalého připojení, malware nebo krádeže identity.

Není to ale tak, že by se vás všechny bezplatné VPN snažily zneužít. Vyzkoušeli jsme desítky služeb a vybrali bezplatné VPN, na které se můžete spolehnout. Všechny mají nějaké omezení například v omezení dat nebo nedostupných funkcí, ale pokud je skutečně potřebujete, zajistí vám potřebnou ochranu.

Mohu místo VPN používat Tor nebo proxy?

Tor, proxy a VPN jsou naprosto odlišné typy programů, ale někdy se jejich fungování překrývá. Pojďme se na to podívat blíže.

Tor (zkratka pro The Onion Router) využívá dobrovolně provozovanou síť, která směruje připojení přes několik jejích členů nebo „uzlů". Tento proces sice výrazně komplikuje možnost sledování vašich aktivit (a dat), ale zároveň silně zpomaluje připojení. Tor je téma na dlouhé povídání. Pokud vás tedy zajímají další informace a tipy, podívejte se na náš kompletní návod na Tor.

V porovnání s VPN má Tor své nevýhody. Je sice zadarmo, ale má pomalejší připojení a slabší šifrování. Nejlepší je používat Tor v kombinaci s VPN a využít výhody obou řešení. Kvalitní VPN umí zalepit bezpečnostní mezery Toru, zatímco Tor přidává další úroveň ochrany soukromí a anonymity.

Některé VPN však Tor nepodporují. Abyste mohli Tor tímto způsobem používat, potřebujete VPN jako ExpressVPN.

Proxy služby mají proti VPN jednu výhodu: jsou rychlejší (a přitom maskují vaši IP adresu). Neumí ale nic jiného. Nemají pokročilé zabezpečení, nešifrují data a nemají ani uživatelské rozhraní. Proxy nejsou velice bezpečné ani uživatelsky přívětivé. Určitě je ale můžete využít, pokud vám záleží na rychlosti a naopak nezáleží na bezpečnosti.

Na internetu najdete stovky proxy služeb, takže je třeba věnovat pozornost výběru. Ještě lepší by ale bylo investovat do rychlé a cenově dostupné VPN. Zajistíte si tak lepší ochranu soukromí i bezpečnosti a skvělou rychlost.

Měli byste používat VPN na telefonu?

Ideálně byste měli VPN používat na každém zařízení, co je připojené k internetu (včetně vašeho telefonu). V opačném případě riskujete, že vás někdo hackne, bude hlídat vaše chování nebo sledovat aktivity.

Mnoho VPN nabízí aplikací pro různá zařízení včetně chytrých telefonů. Chcete se dozvědět víc? Podívejte se na naše články o nejlepších VPN pro Android a nejlepších VPN pro iOS.

Mohu používat VPN pro online bankovnictví?

Rozhodně, VPN oceníte v několika situacích. Pokud cestujete do zahraničí a chcete se podívat na svůj bankovní účet, můžete se přes VPN nejdříve připojit na server z vaší země. Díky tomu nebude pokus o přihlášení vypadat jako podvod (což se může stát u banky, která kontroluje zahraniční IP adresy).

VPN vám poslouží také v případě, že chcete používat zahraniční weby. Pokud chcete používat lokální účty s aktivní VPN, aniž byste spustili nějaký poplach, budete potřebovat VPN s funkcí split tunneling. Touto cestou se na svoje bankovní účty dostanete přes lokální síť, aniž byste zastavili ostatní provoz přes VPN.

Abychom to shrnuli, tady jsou nejlepší VPN roku 2023...

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
Ušetřete 49%!
2
9.7 /10
Ušetřete 84%!
3
9.5 /10
Ušetřete 82%!
4
9.4 /10
Ušetřete 69%!
5
9.3 /10
Ušetřete 82%!
Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale také s ohledem na vaši zpětnou vazbu a naše obchodní dohody s poskytovateli. Tato stránka obsahuje partnerské odkazy.

O autorovi

Kristina Perunicic je bývalá redaktorka vpnMentor. Je odborník na kybernetickou bezpečnosti se zájmem o VPN a jejich význam v oblasti digitálního soukromí.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.