9 найкращих VPN-сервісів в Україні у 2023 році
- Найкращі VPN-сервіси для України — комплексний аналіз (оновлено в 2023)
- ExpressVPN — Краща VPN в загальному заліку, особливо щодо швидкості підключень, надійності та ступеню захисту
- CyberGhost — Спеціалізовані сервери для надійного забезпечення онлайн-ігор, перегляду потокового мультимедіа та завантаження торрентів
- Private Internet Access — Налаштування з Великим Ступенем Деталізації Дозволять Вам Досягнути Оптимального Співвідношення Швидкості та Безпеки
- NordVPN — Протокол NordLynx для підвищення швидкості з’єднання на коротких і великих відстанях
- Surfshark — надзвичайно надійний VPN, який захищає ваші дані за доступною ціною
- Найкращі VPN-сервіси — короткий порівняльний аналіз
- Навіщо вам потрібна VPN
- Як обрати найбільш підходящу VPN
- Методика досліджень: Як ми оцінювали та порівнювали ці VPN
- Поширені питання щодо найкращих VPN-сервісів
ExpressVPN — найбільш швидкодійна VPN з усіх, присутніх на ринку. Вона є супер-захищеною, простою у використанні, чудово забезпечує перегляд потокового мультимедіа та має привабливі ціни. Отримайте49% знижку за цією спеціальною пропозицією.
Здається, що неможливо знайти чудову VPN, яка задовольнить всі ваші потреби. Деякі VPN чудово підходять для перегляду потокового відео, однак їм не вистачає надійних інструментів захисту. Інші є супер-захищеними, однак настільки сповільнюють швидкість вашого підключення, що навіть простий перегляд веб-сторінок стає проблематичним. Про десятки неперевірених VPN, які відстежують ваші дії в мережі або неспроможні правильно зашифрувати ваш трафік, не варто навіть і згадувати.
Щоб заощадити ваш час та не завдати вам зайвого клопоту, наша команда з кібербезпеки витратила місяці на тестування понад 300 VPN-сервісів, щоб визначити, які з них найкраще підходять для України.
Відібрані нами VPN чудово підходять для забезпечення доступу до контенту з географічним блокуванням, захисту вашого підключення без зниження його швидкості, та захисту конфіденційності вашої онлайн-діяльності. Деякі з них достатньо потужні, щоб працювати, навіть, в країнах з жорсткою онлайн-цензурою.
Завдяки наявності найсучасніших інструментів захисту та безпеки й вражаючих швидкостей передачі даних, які забезпечують перегляд потокового контенту, завантаження торрентів та онлайн-ігри, нашою рекомендацією № 1 є ExpressVPN. Крім того, цей сервіс відрізняється від інших тим, наскільки серйозно він ставиться до забезпечення конфіденційності ваших даних в мережі.
Ви можете особисто спробувати ExpressVPN без ризику фінансових перевитрат завдяки наявності 30-денної гарантії повернення коштів. Якщо ви не будете вражені сервісом, як були ми, ви зможете отримати свої кошти назад в повному обсязі.
Спробуйте Рекомендовану Нами VPN №1 вже Сьогодні
Бракує часу? Ось підбірка найкращих VPN-сервісів у 2023
- ExpressVPN — Захищена, швидкодійна та надійно забезпечить вам можливість займатись улюбленими справами: веб-серфінгом, переглядом потокового мультимедіа та завантаженням торрентів.
- CyberGhost — Якісне серверне покриття дозволить вам легко оминати географічні блокування та насолоджуватись Інтернетом, вільним від обмежень.
- Private Internet Access — безліч вбудованих опцій для налаштування конфіденційності та безпеки
- NordVPN — унікальні функції безпеки, включаючи власний протокол Nordlynx, який забезпечує максимальну швидкість, але його програми для настільних комп’ютерів незграбні.
- Surfshark — першокласні функції безпеки захищають ваші дані за доступною ціною, але базується в країні альянсу 9/14 очей.
Найкращі VPN-сервіси для України — комплексний аналіз (оновлено в 2023)
Члени нашої команди проживають на території понад 40 країн світу. Протягом кількох останніх місяців, ми провели сотні тестів, щоб з’ясувати, які VPN пропонують кращі швидкості обміну даних, захист та надійність. Ми відвідували сотні сайтів, завантажували файли, переглядали фільми у потоковому форматі та завантажували торренти тижнями, щоб зібрати достатній об’єм даних про кожну VPN, і надати вам результати наших досліджень.
1. ExpressVPN — Краща VPN в загальному заліку, особливо щодо швидкості підключень, надійності та ступеню захисту
Перевірено Жовтень 2023 Випробуйте протягом 30 днів
- Це найшвидший VPN-сервіс з тих, що нам довелося випробувати. Все завдяки його власному протоколу Lightway
- Понад 3 000серверів, розміщених на території понад 105 країн (серед яких і Україна) допоможуть вам отримати доступ до безлічі контенту з географічним блокуванням
- Підтримка одночасного підключення до 8 пристроїв
- 30-денна гарантія повернення коштів
- Здатна забезпечити доступ до: Netflix (США, та багатьох інших бібліотек), Amazon Prime Video, Hulu, Disney+, HBO Max, BBC iPlayer, Vudu, та інших
- «Живий» чат та підтримка електронною поштою доступні українською мовою: Підтримка електронною поштою та «живий» чат використовують технологію автоматичного перекладу, тому ви зможете спілкуватися з операторами тією мовою, якою вам буде зручно
ExpressVPN є найкращою, за всіма показниками, VPN, яку мені доводилось тестувати, з неймовірно високими швидкостями та потужною системою захисту. В значній мірі, сервіс завдячує цим власній розробці - протоколу Lightway, який є більш швидкодійним та споживає менше ресурсів, порівняно з іншими протоколами.
Увімкнути протокол Lightway можна в налаштуваннях застосунку, або дозволити застосунку самостійно обрати протокол на підставі вашої мережі. Застосунок також використовує протоколи OpenVPN, IKEv2 та L2TP/IPsec.
Використовуючи протокол Lightway, я перевірив 5 найближчих серверів. Базова швидкість мого підключення становила 53,34 МБіт/с, а середня швидкість підключення під час використання сервісу становила 48,95 МБіт/с. Тобто, падіння швидкості під час використання VPN становило усього 8%, що значно менше, ніж я фіксував під час використання інших VPN-сервісів.
Ще більше мене вразили результати випробування серверу, розташованого в Лондоні: хоча відстань до нього становила тисячі кілометрів від мого поточного місцезнаходження, швидкість підключення ніколи не падала нижче 45 МБіт/сек.
Ідеальна для перегляду потокового мультимедіа на всіх пристроях
ExpressVPN володіє мережею, яка налічує понад 3 000серверів, розташованих на території 105 країн, тобто, ви зможете насолоджуватись контентом з усього світу. Така величезна серверна мережа також попереджує сповільнення з’єднань, викликане завантаженістю серверів великою кількістю підключень.
Під час проведення дослідження я зміг отримати доступ до регіональних бібліотек Netflix в 10 різних країнах, серед яких США, Велика Британія, Японія та Австралія. Сервіс забезпечив мені надійний доступ і до інших платформ, серед яких Disney+, яка відома завдяки своїм потужним географічним блокуванням доступу.
Щоб допомогти вам дивитись улюблені фільми та серіали на більшій кількості пристроїв, сервіс надає функцію Smart DNS, яка має назву MediaStreamer. Ця функція дозволяє вам отримувати доступ до платформ потокового мультимедіа на пристроях, які зазвичай не підтримують VPN, таких, як ігрові консолі чи смарт-ТВ. Вона не шифрує ваш трафік та не пропонує потужного захисту, проте дуже проста в налаштуванні. Я налаштував її на своїй консолі PlayStation менш, ніж за 5 хвилин, і зміг отримати доступ до Netflix US, Disney+, Hulu та BBC iPlayer.
Зручна в користуванні, з великим набором функцій та інструментів
Застосунки ExpressVPN легко встановлюються та прості у використанні; встановлення застосунку на мій ПК, під управлінням ОС Windows, зайняло менше хвилини. Після того, як застосунок було встановлено, мені вистачило одного натиску на кнопці «Connect» (Підключити), щоб увімкнути VPN. Мені також дуже сподобався простий та стильний дизайн розширень сервісу для браузерів - і по факту вони є повноцінними VPN, а не проксі-сервісами (як це буває з більшістю браузерних розширень VPN).
Функція роздільного тунелювання даних від ExpressVPN дозволить вам обирати, які програми та застосунки будуть використовувати VPN-з’єднання, а які - ні. Тестування цієї функції я проводив шляхом використання свого базового підключення для перегляду фільму з місцевої бібліотеки Netflix, і одночасним завантаженням файлу через BitTorrent, який використовував VPN. Налаштування функції зайняло в мене менше хвилини, і дозволило збільшити швидкість завантаження.
Якщо вже мова зайшла про торренти, то ExpressVPN підтримує поширення файлів у форматі P2P на всіх серверах своєї мережі. Я скористався підключенням до серверу, розташованому в Хьюстоні, і завантажив фільм об’ємом в 790 МБ менш, ніж за 3 хвилини. Оскільки кількість серверів, які підтримують роботу з торрентами, необмежена, у вас не буде проблем із пошуком не переповненого серверу зі стабільним та високошвидкісним підключенням.
Єдина характеристика ExpressVPN, яка потребує вдосконалення, то це кількість пристроїв, одночасно підключених до одного облікового запису. До одного облікового запису одночасно ви зможете підключити8 пристроїв — однак, деякі інші VPN пропонують 10 або, взагалі, необмежену кількість підключених пристроїв. Хоча, 8 для більшості користувачів - більш, ніж достатньо. Навіть, якщо ви надасте доступ до облікового запису другу чи дружині, кожен з вас зможе використовувати VPN на 2 або 3 пристроях одночасно.
Високотехнологічні інструменти безпеки та захисту конфіденційності
Завдяки використанню новітніх високотехнологічних інструментів безпеки, ExpressVPN забезпечить надійно захистить вас від усіх типів онлайн-загроз. Сервіс пропонує захист від витоків через DNS, витоків IP та витоків даних через WebRTC. За допомогою онлайн-інструменту я перевірив наявність витоків, і результати підтвердили, що весь мій трафік було успішно спрямовано через VPN, і дані про моє реальне місцезнаходження не були відображені.
В разі раптової втрати чи розірвання підключення, функція автоматичного аварійного відключення (Network Lock) попередить витоки ваших незахищених даних в Інтернет. Ця функція призупинить обмін даними з мережею доки не буде відновлено підключення до VPN.
ExpressVPN використовує найнадійніше 256-бітне шифрування стандарту AES в поєднанні з хешуванням SHA512 та 4096-бітним ключем RSA. Завдяки такій комбінації, навіть найбільш досвідченим хакерам майже неможливо отримати доступ до вашої інформації.
В якості додаткового шару захисту, сервіс використовує пряму секретність з динамічним ключем шифрування. Це означає, що у випадку перехоплення ключа шифрування, що практично неможливо, зловмисник не зможе отримати доступ до будь-яких минулих чи майбутніх сенсів передачі даних. Ви можете точно впевнені - ваша персональна інформація перебуває в цілковитій безпеці.
Для забезпечення найвищого рівня захисту, ExpressVPN використовує технологію TrustedServer. Це означає, що компанія використовує сервери, які працюють з використанням виключно RAM-пам’яті і видаляють всі ваші дані при кожному перезапуску. Більшість VPN зберігають інформацію про своїх користувачів на жорстких накопичувачах, тобто видаляти дані необхідно вручну. Крім того, встановлювати оновлення сучасного програмного забезпечення для покращення захисту на звичайних серверах також важче. Технологія «TrustedServer» забезпечує автоматичне оновлення програмного забезпечення кожного серверу ExpressVPN, завдяки чому значно знижуються загрози безпеці.
Додатково, варто зазначити, що штаб-квартира ExpressVPN розташована на Британських Віргінських островах, які перебувають поза юрисдикцією міжнародних урядових розвідувальних мереж, таких як Альянс «14 Очей». Тобто, у компанії немає жодних законних обов’язків щодо фіксації, запису чи передачі ваших даних.
ExpressVPN також регулярно запрошує незалежних аудиторів з компаній, які займаються комп’ютерною безпекою, для проведення перевірок. Її протокол Lightway, застосунки та, навіть, розширення для браузерів — неперевершена безпека та рівень захисту всіх цих продуктів були підтверджені в минулому році. ExpressVPN також неухильно дотримується політики цілковитої відмови від реєстрації дій користувачів — що було підтверджено аудитором KPMG у 2022 році.
Наші дослідники, які проживають в країнах Азії, перевірили спроможність сервісу функціонувати в регіонах, де діє жорстка онлайн-цензура. Мені було приємно дізнатися, що на відміну від багатьох інших VPN, ExpressVPN надійно працює навіть в Китаї. Варто зауважити, що ми не заохочуємо жодної протизаконної діяльності — тому, в першу чергу, радимо уважно ознайомитись з відповідними законами країни вашого перебування.
Чудові знижки та надійна гарантія
Єдиним недоліком сервісу ExpressVPN є його відносно висока, порівняно з конкурентами, ціна на послуги. Річний тарифний план є найдешевшим, і ціна на нього становить від $6,67/місяць. Одномісячний та 6-місячний тарифні плани пропонують ідентичний набір функцій та інструментів, але за значно вищою ціною. Однак, ExpressVPN зазвичай пропонує знижки - а іноді навіть місяці користування сервісом безкоштовно. Коли я придбав підписку на 1 рік, то отримав 3 додаткові місяці користування безкоштовно.
Ви можете спробувати ExpressVPN особисто без ризику фінансових перевитрат завдяки наявності 30-денної гарантії повернення коштів. Якщо ви вирішите, що цей сервіс вам не підходить, то вам повернуть гроші без жодних проблем. Після 27 днів тестування сервісу, я подав запит на повернення коштів через цілодобовий «живий» чат служби клієнтської підтримки. Процес був досить простим: оператор задав кілька питань про мої враження від користування сервісом і швидко погодив мій запит на повернення коштів. Гроші на своєму банківському рахунку я побачив через 2 робочі дні.
2. CyberGhost — Спеціалізовані сервери для надійного забезпечення онлайн-ігор, перегляду потокового мультимедіа та завантаження торрентів
- Десятки спеціалізованих серверів, які забезпечать захист вашої конфіденційності незалежно від того, що ви робите в мережі
- Понад 9 561серверів, розташованих на території 100 країн (деякі сервери знаходяться у Києві) завдяки яким ви отримаєте доступ до міжнародного контенту
- Підтримка одночасного підключення до 7 пристроїв
- 45-денна гарантія повернення коштів при підписці на довготермінові тарифні плани
- Здатна забезпечити доступ до: Netflix (США, Велика Британія та інших бібліотек), Amazon Prime Video, Hulu, Disney+ , HBO Max, BBC iPlayer, Vudu та інших сервісів
CyberGhost є одним із найкращих VPN-сервісів на ринку, а його спеціально оптимізовані сервери здатні ефективно надавати доступ до потокових платформ. Кожен із цих серверів позначено відповідно до платформи, для використання якої він підходить найкраще. Ви можете знайти їх на лівій панелі додатку в розділі «Для потокової передачі».
Під час проведення тестів, я використовував сервер CyberGhost, призначений для доступу до Netflix-США, який дозволив мені отримати повний доступ до Netflix, подолавши всі блокування. Я переглянув 3 серії Ozark зі стабільним з’єднанням і без буферизації. Члени нашої команди підтвердили, що сервери CyberGhost, оптимізовані для роботи з Disney+, BBC iPlayer, Amazon Prime Video та іншими платформами, також працювали бездоганно.
До того ж, CyberGhost пропонує спеціалізовані сервери для онлайн-ігор та завантаження торрентів. Ігрові сервери оптимізовані таким чином, щоб забезпечити вам низький пінг та стабільні високі швидкості. З іншого боку, P2P-оптимізовані сервери спроектовані таким чином, щоб забезпечити передачу великих об’ємів даних та стабільно високу швидкість завантаження і, одночасно, забезпечити ваш захист і безпеку.
Кожен із серверів, призначених для завантаження торрентів, відображає відстань від вашого місцезнаходження, що значно спрощує пошук найближчих серверів. Я використав сервер, розташований в панамі (на той момент це було найближче розташування серверу до мене) для завантаження файлу, об’ємом у 600 МБ, усього за пару хвилин.
CyberGhost пропонує послугу «Dedicated IP» (Виділений IP), яку ви можете замовити за невелику щомісячну сплату. Це така собі «персональна» IP-адреса, доступ до якої будете мати лише ви, і, таким чином, уникати переповнених серверів та не давати сайтам можливості визначити, що ви використовуєте VPN. Послуга доступна для користувачів з США, Великої Британії, Канади, Німеччини та Франції.
Один із кращих в галузі захист приватності та конфіденційності
CyberGhost гарантує конфіденційність ваших даних. По-перше, сервіс розташований у Румунії — за межами юрисдикції Альянсів 5, 9 і 14 очей, — де місцеві закони не вимагають збору даних користувачів.
Також він має власні приватні сервери NoSpy, розташовані в Румунії. Керування ними здійснюється виключно співробітниками CyberGhost. Це значно зменшує ймовірність розкриття або перехоплення ваших даних.
Крім того, він дотримується суворої політики відсутності журналів входу. Це гарантує, що сервіс не зберігатиме ваших даних. Сервіс пройшов перевірку Deloitte — авторитетної міжнародної аудиторської компанії, — яка дійшла висновку, що CyberGhost насправді не веде жодних журналів входу. Їхні висновки підтверджують, що цей VPN-сервіс не відстежує та не фіксує відвідані вами вебсайти, вибрані сервери, дату чи тривалість активності, IP-адресу, запити DNS або завантаження.
Крім того, компанія пропонує потужне поєднання інструментів забезпечення безпеки для вашого захисту від кібер-злочинуів та інших загроз. Тут слід згадати 256-бітне шифрування AES з відмінною прямою секретністю та захистом від витоків через DNS/IP й функцію автоматичного аварійного відключення.
Я перевірив надійність функції автоматичного аварійного відключення шляхом зміни підключення між серверами під час перегляду потокового відео на YouTube. Як тільки моє з’єднання з VPN було розірвано, я був відключений від Інтернету. На екрані з’явилось повідомлення, що CyberGhost тимчасово заблокувала мій трафік до відновлення підключення до VPN. Ця функція попередить витоки ваших даних — навіть випадкові.
CyberGhost пропонує одні з кращих в галузі протоколи, серед яких OpenVPN та WireGuard. OpenVPN є одним із найбільш популярних протоколів, який забезпечує чудовий баланс захисту та швидкості, що робить його ідеальним для більшості випадків. Варто зазначити, що WireGuard зарекомендував себе як досить потужна альтернатива, з більш високими швидкостями передачі даних та більш сучасним шифруванням. Він є моїм улюбленим, тому я радий, що сервіс його використовує.
Прості у використанні застосунки та високошвидкісні підключення
CyberGhost має зручні застосунки для більшості популярних операційних систем. Кожен з них має функції та інструменти, які ви можете налаштувати таким чином, щоб отримати бажаний рівень захисту. Наприклад, застосунки мають вбудований блокувальник контенту, який запобігає інфікуванню вашого пристрою шкідливою рекламою та програмами-трекерами.
Особливо корисною, як я з’ясував, є функція Smart Rules: вона дозволяє вам налаштувати коли і як саме застосунок має захищати ваш трафік. Наприклад, я налаштував її таким чином, що VPN автоматично вмикалася, коли я підключався до незахищених мереж. Smart Rules також дозволяє вам налаштувати «виключення», які, по суті, відіграють ту ж саму роль, що й роздільне тунелювання даних.
CyberGhost має неймовірно високі швидкості передачі даних, які дозволяють вам переглядати потокове мультимедіа, грати в онлайн-ігри та завантажувати торренти без переривань. Коли я проводив тестування 3 відносно близьких серверів (розташованих в Майамі, Атланті та Чикаго), то отримав середній результат швидкості на рівні 45 МБіт/с. Я також спробував скористатися спеціалізованим сервером для онлайн-ігор, розташованим в Нью-Йорку, що пограти в Call of Duty: Warzone онлайн зі стабільним пінгом, який становив усього 41 мс. Протягом годинної ігрової сесії я помітив лише невеличку разову затримку.
Наступними, я перевірив сервери, розташовані трохи далі - у Німеччині, Австралії та Японії. В той час, як сервери, розміщені в Японії та Німеччині, продемонстрували швидкість вище 39 МБіт/с, швидкість австралійського серверу була низькою - усього 18 МБіт/с, тобто спостерігалося значне падіння швидкості. На щастя, CyberGhost має в Австралії понад 150 серверів, тому я зміг знайти сервер з більш швидкісним з’єднанням.
Єдиним незначним недоліком є те, що CyberGhost не працює в деяких країнах з жорсткою Інтернет-цензурою, таких як Китай та ОАЕ. Однак, на це слід звертати увагу лише в тому випадку, якщо ви проживаєте або збираєтесь відвідати одну з цих країн.
Привабливі тарифні пакети та Більш тривала гарантія
Тарифні плани компанії є досить привабливими; ви можете оформити передплату на CyberGhost усього за $2,11/місяць (це в найбільш тривалому тарифному плані). Хоча місячні тарифні пакети також доступні, вони мають дещо дорожчу ціну в перерахунку на місяць і пропонують лише 14-денну гарантію повернення коштів. З метою максимального заощадження коштів, я рекомендую обирати найбільш довготривалий тарифний пакет.
Довготермінові тарифні пакету передбачає надання щедрої 45-денної гарантії повернення коштів, і я особисто перевірив процес повернення коштів. За допомогою цілодобового «живого» чату я звернувся до служби підтримки і запросив повернення коштів. Оператор служби підтримки не наполягав, щоб я продовжив користування сервісом, лише задав кілька питань про мої враження. Невдовзі, мій запит на повернення коштів був погоджений і гроші повернулись на мій банківський рахунок за 4 дні.
Спробуйте CyberGhost вже Зараз
3. Private Internet Access — Налаштування з Великим Ступенем Деталізації Дозволять Вам Досягнути Оптимального Співвідношення Швидкості та Безпеки
- Гнучке налаштування конфігурації для оптимізації швидкості або рівня захисту для вашого запланованого типу діяльності
- Понад 29 650серверів, розташованих у 91 країнах (серед яких і Україна) допоможуть вам подолати геграфічні блокування по всьому світові
- Підтримка одночасного підключення до необмеженої кількості пристроїв
- 30-денна гарантія повернення коштів
- Здатна забезпечити доступ до: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, Disney+, HBO Max, BBC iPlayer, Vudu та інших платформ
Private Internet Access (або, скорочено, PIA) пропонує винятковий захист за низькими цінами, через що протягом останніх років стала досить популярною VPN.
Повний контроль над інструментами захисту і безпеки
PIA забезпечує вам високий рівень управління вашим з’єднанням, і дозволяє налаштовувати його під конкретні завдання. Наприклад, ви можете перемикатися між двома найбільш популярними та поширеними VPN-протоколами: OpenVPN та WireGuard. Щоб забезпечити оптимальні швидкості для перегляду потокового мультимедіа, я використовував протокол WireGuard, який за результатами тестів продемонстрував результати швидкості передачі даних на 9% вище, ніж у OpenVPN.
Однак, при необхідності увійти до своїх банківських рахунків, я надаю перевагу вищому рівню захисту, і обираю більш захищений OpenVPN. В разі використання протоколу OpenVPN, ви зможете обирати бажаний рівень шифрування ваших даних, 128-бітний або 256-бітний. Щоб забезпечити максимальний захист своєї конфіденційної інформації, я збільшив рівень шифрування даних до 256-біт.
Для встановлення додаткового шару захисту, я скористався функцією “Multi-Hop”, яка окрім VPN-серверу, додатково спрямувала мій трафік ще й через проксі-сервер SOCKS5. Користуючись PIA, я міг легко встановлювати додаткові шари захисту і вимикати їх, коли вони не були потрібні.
До того ж, PIA має вбудований блокувальник шкідливого програмного забезпечення MACE, який обіцяє захистити вас від реклами та вірусів. Я тестував його шляхом відвідання наповнених рекламою торрент-сайтів та інших сумнівних ресурсів і радий проінформувати вас, що MACE працює чудово.
Єдине, на що варто звернути увагу, то це те, що головний офіс PIA розміщений в США, що не ідеально з погляду на захист конфіденційності — однак, подібно до CyberGhost, компанія успішно пройшла прискіпливий незалежний аудит. В звіті компанії Deloitte зазначено, що PIA дотримується положень своєї політики захисту конфіденційності та дійсно є VPN, яка не здійснює реєстрацію дій своїх користувачів. До того ж, урядові агенції неодноразово вимагали в компанії PIA передати дані своїх користувачів. Проте, оскільки компанія не здійснює реєстрацію дій, в неї ніколи не було матеріалів для задоволення подібних вимог.
Високі швидкості для трансляції потокового мультимедіа та завантаження файлів
Під час тестування блокувальника реклами на торрент-сайтах, ми одночасно перевіряли й спроможності VPN працювати з торрент-файлами. PIA підтримує обмін файлами у форматі P2P на всіх своїх серверах, і має вбудований налаштування протоколу маршрутизації багатострибкової передачі даних і SOCKS5, які забезпечать додатковий захист під час завантаження торрентів. Крім того, сервіс пропонує переадресацію портів, яка дозволить вам підключитись до більшої кількості вузлів (пірів). Це допоможе збільшити швидкості завантаження та вивантаження торрентів.
Оскільки компанія стверджує, що володіє мережею, яка налічує близько 30000 власних серверів, що використовують найновіші технології, ми очікували дуже високі швидкості передачі даних. І Private Internet Access забезпечили їх.
Високих швидкостей PIA достатньо не лише для швидкого завантаження, але й для перегляду потокового відео в HD-якості з мінімальною буферизацією та затримкою, або взагалі без них. Її технологія подолання географічних блокувань дозволила мені отримати доступ до бібліотек Netflix-США та Великої Британії, Disney+, Hulu, Amazon Prime Video та кількох інших сайтів потокового мультимедіа.
Завдяки підписці на PIA ви зможете одночасно підключити до одного облікового запису стільки пристроїв, скільки забажаєте, і сервіс сумісний з усіма основними платформами. Мені дуже сподобалось те, що розширення для Chrome пропонує блокування файлів-cookie для запобігання відстеження історії ваших переглядів. Функція роздільного тунелювання даних також доступна, але лише в застосунках для ПК та Android (недоступна дляiOS).
Чудова Клієнтська Підтримка та Доступ до Ресурсів
Застосунки PIA є дуже зручними, проте, якщо вам знадобиться допомога, ви зможете звернутися до служби підтримки через «живий» чат. При кожному моєму зверненні, я отримував від оператора швидку та корисну відповідь. Якщо вам більше до вподоби власноруч вирішувати проблеми, то сервіс пропонує величезну базу відповідей на найчастіші запитання, інструкцій та довідників зі встановлення й налаштування.
Врешті-решт, Private Internet Access надає досить чудову пропозицію тим, хто переймається безпекою своїх даних, — ви можете отримати сервіс усього за $2,11/місяць при придбанні довготермінового тарифного пакету. PIA пропонує, навіть, необмежену кількість підключень, тобто ви зможете захистити всі пристрої вашого домогосподарства за допомогою усього одного облікового запису. А скориставшись перевагами гарантії повернення коштів, ви зможете спробувати PIA без ризику фінансових втрат протягом 30 днів.
Спробуйте Private Internet Access Зараз
4. NordVPN — Протокол NordLynx для підвищення швидкості з’єднання на коротких і великих відстанях
- Власний протокол (NordLynx) забезпечує надійний захист і високу швидкість
- 5 880 серверів у 60 країнах (включаючи Україну) для розблокування глобального контенту з будь-якого місця
- 6 одночасних підключень пристроїв
- 30- денна гарантія повернення грошей
- Забезпечує доступ до: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, Disney+, HBO Max, BBC iPlayer, Vudu і т.д.
Ексклюзивний протокол NordLynx від NordVPN забезпечує вражаючу швидкість і найвищий рівень безпеки. Він заснований на надшвидкому протоколі WireGuard без уразливості конфіденційності даних. Використовуючи подвійну систему NAT (трансляція мережевих адрес), ваше з’єднання захищено без збереження ідентифікаційної інформації на серверах VPN.
NordLynx забезпечив надзвичайно високу швидкість поблизу та по всьому світу. Маючи базову швидкість у 52,46 Мбіт/с, я спочатку протестував пару серверів на великі відстані і отримав в середньому 45,21 Мбіт/с між Гонконгом та Австралією (за тисячі миль від мого місцезнаходження). Мій середній показник між 4 локальними серверами (1 у Коста-Ріці та 3 у США) становив 43,52 Мбіт/с.
Безліч унікальних функцій
Meshnet (на базі NordLynx) дозволяє підключатися до різних пристроїв через зашифрований тунель. Таким чином ви можете безпечно обмінюватися файлами між пристроями, наприклад, отримувати доступ до папок на домашньому комп’ютері під час подорожі.
NordVPN пропонує вбудований блокувальник реклами, відомий під маркетинговою назвою Threat Protection (Захист від Загроз) (раніше мав назву CyberSec). Щоб перевірити його ефективність, я зайшов на переповнений рекламою сайт forbes.com. Після того, як я увімкнув блокувальник, веб-сторінка (яка до того була перенасичена рекламними оголошеннями і повільно завантажувалась) звільнилася від реклами і стала працювати швидше.
До того ж, функція Threat Protection запобігає інфікуванню вашого пристрою шкідливими програмами — навіть при відключеній VPN. А інструмент Dark Web Monitor надсилає вам попередження, якщо адреса вашої електронної пошти (прив’язана до вашого облікового запису VPN) була відмічена в ДаркНеті.
Додаткові інструменти захисту та безпеки містить функцію автоматичного аварійного відключення з 2 налаштуваннями (для Інтернету та застосунку або для обох), 256-бітне шифрування та захист від витоків даних через DNS/IP. NordVPN використовує власні DNS-сервери, які унеможливлюють відслідковування ваших дій в Інтернеті назад до вас. Крім того, функція «Multi-hop» та сервери з технологією обфускації забезпечують додатковий шар захисту та конфіденційності під час веб-серфінгу, однак NordVPN не працює в Китаї.
NordVPN дотримується політики цілковитої відмови від реєстрації дій користувачів, яка була підтверджена на трьох окремих випадках з реального життя. Остання перевірка проводилась добре відомою компанією з комп’ютерної безпеки Deloitte в грудні 2022 року. Компанія підтвердила, що NordVPN на 100% дотримується зобов’язань, визначених політикою відмови від реєстрації дій користувачів. Той факт, що компанія базується в Панамі, країні, яка не має законів щодо обов’язкового збереження та вилучення персональних даних, також гарантіє, що вся ваша діяльність з використанням цієї VPN залишиться конфіденційною.
Надійний VPN для перегляду потового контенту і завантаження торрент-файлів
Здатність NordVPN розблокувати сайти робить його ідеальним для перегляду потокового контенту. Я перевірив його на своїх улюблених потокових сайтах, зокрема Netflix, HBO Max і Hulu. Не було жодної платформи, до якої я не міг отримати доступ — я міг розблокувати свої облікові записи Netflix US, BBC iPlayer і RTL+.
Хоча не кожен сервер підтримує торрент-завантаження, він має сервери, оптимізовані для P2P, у різних країнах для швидкого, безпечного та надійного завантаження. Ви також можете прискорити час завантаження за допомогою розділеного тунелювання або його проксі-з’єднання SOCKS5.
Простий у використанні з чуйним обслуговуванням клієнтів
Встановлення програми займає лише кілька хвилин. Мене не вразив його великий і громіздкий інтерфейс, який займає велику частину екрана. Однак функція карти світу корисна для швидкого пошуку та підключення до серверів.
Я рекомендую його довгостроковий план за $2,99/місяць для найкращої економії. Є короткострокові варіанти, але вони дорожчі.
Крім того, усі підписки мають 30-денну гарантію повернення грошей, що підтвердило надійність. Я використовував цілодобовий чат, щоб попросити повернути кошти. Незважаючи на те, що минуло 28 днів, вона погодилася на повернення, і я побачив гроші на своєму банківському рахунку протягом 5 днів.
5. Surfshark — надзвичайно надійний VPN, який захищає ваші дані за доступною ціною
- Бюджетний із провідними в галузі функціями безпеки для забезпечення вашої безпеки в Інтернеті
- 3 200 серверів у 100 країнах (з локаціями в Україні) для швидкого доступу до сайтів з географічними обмеженнями
- необмеженої кількості одночасних підключень пристроїв
- 30-денна гарантія повернення грошей
- Забезпечує доступ до: Netflix США і багатьох інших бібліотек, Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max, BBC iPlayer, Vudu і т.д.
- Програми Windows, Android, iOS і розширення браузера доступні українською
- Завдяки функції перекладача можна зв’язатися зі службою підтримки електронною поштою та в чаті українською
Зважаючи на його доступність, вражає те, що Surfshark пропонує одні з найдосконаліших функцій безпеки на ринку. Він включає 256-бітне шифрування AES, функцію автоматичного аварійного відключення, Perfect Forward Secrecy та захист від витоку DNS/IP. Перевіривши 8 серверів на наявність витоків, я з полегшенням не знайшов жодного.
Ви також маєте великий вибір надійних протоколів безпеки — WireGuard, OpenVPN і IKEv2. Для додаткового захисту ви можете ввімкнути Rotating IP, який змінює вашу IP-адресу кожні 5-10 хвилин. Він ніколи не переривав моє з’єднання, оскільки перемикав мене на нову IP-адресу. CleanWeb — це цінний бонус, який запобігає рекламі, трекерам, шкідливим програмам і спробам фішингу. Нещодавно його було оновлено, щоб блокувати ці дратівливі спливаючі вікна згоди на файли cookie.
Його функція NoBorders допомагає вам насолоджуватися свободою Інтернету, автоматично активуючись при виявленні мережевих обмежень. Він надає вам список найефективніших серверів для вирішення таких проблем. Таким чином ви зможете конфіденційно та надійно отримати доступ до заблокованих сайтів і програм. Крім того, режим Camouflage приховує ваш трафік, дозволяючи вам бути непоміченим.
Висока швидкість і надійний перегляд потокового контенту
Surfshark послідовний у своїх можливостях розблокування. Я міг отримати доступ до Netflix США і багатьох інших бібліотек, HBO Max і Amazon Prime Video під час подорожі за кордоном.
Його функція «Найшвидше розташування» забезпечила мені найкращу швидкість для безперервного перегляду потокового контенту та ігор. Використовуючи функцію «Найближча країна», я підключився до Коста-Ріки. Це дало мені 39,23 Мбіт/с — я дивився Хлопчика в смугастій піжамі на Netflix Costa Rica без буферизації. Я також протестував 3 сервери в США і отримав не менше 35 Мбіт/с. Однак Нова Зеландія та Таїланд були набагато повільнішими, із середнім показником 16,32 Мбіт/с.
Це також гарний VPN для завантаження торрент-файлів із надійними функціями безпеки та високою швидкістю. Я без проблем підключився до сервера P2P і завантажив файл розміром 1 ГБ за 6 хвилин із середньою швидкістю завантаження 23,7 Мбіт/с.
Високий рівень конфіденційності, але міг би бути вищим
Спочатку в мене викликав занепокоєння той факт, щоб головний офіс VPN розташовано в Нідерландах, країні, яка є членом Альянсу «14 Очей». Однак, компанія використовує сервери, які працюють за рахунок виключно RAM-пам’яті, щоб забезпечити недоступність даних будь-якого користувача, оскільки всі дані видаляються при кожному перезапуску серверу, аналогічно як і у NordVPN. До того ж, дотримання компанією Surfshark політики цілковитої відмови від реєстрації дій користувачів пройшло незалежний аудит, який проводили Deloitte у 2022 році, тому я був впевнений, що мої персональні дані будуть триматися в таємниці.
Тарифи є бюджетними і ціни на них починаються лише з $2,69/місяць. Лише за пару доларів щомісяця ви також можете перейти на Surfshark One. Він включає в себе антивірусне програмне забезпечення, приватний браузер без реклами (Search) і Alert, який сповіщає вас, якщо виявляє будь-які порушення ваших особистих даних.
Surfshark дозволяє спробувати його послуги без будь-якого ризику протягом 30 днів із гарантією повернення грошей. Коли я перевірив це, агент цілодобового чату обробив мій запит, і я побачив свої гроші на своїй кредитній картці ще до того, як минув тиждень.
6. IPVanish — Підтримка Необмеженої Кількості Підключень До Одного Облікового Запису для Забезпечення Захисту Всіх Ваших Пристроїв
- Підтримка донеобмеженої кількості одночасно підключених пристроїв для забезпечення захисту всіх пристроїв у вашій оселі
- Поеад2 200 розташованих у більш, ніж 75 країнах для забезпечення доступу до сайтів та платформ з географічним блокуванням
- 30-денна гарантія повернення коштів при підписці на річний тарифний план
- Здатна забезпечити доступ до: Netflix, Hulu, Disney+, HBO Max та інших платформ
- Надання підтримки через «живий» чат та електронною поштою здійснюється будь-якою мовою: Завдяки автоматичному перекладачу чату та електронної пошти IPVanish, ви зможете спілкуватися з операторами служби підтримки українською мовою
IPVanish дозволяє вам підключити необмежену кількість пристроїв до одного облікового запису — ідеально для великих родин. Під час своїх досліджень, я одночасно підключав ПК Windows, Macbook, два iPhone та планшет Android. Під час веб-серфінгу на кожному з пристроїв, я жодного разу не помітив проблем з підключенням або раптових падінь швидкості підключення.
IPVanish захищає ваші дані за допомогою шифрування найбільш надійних стандартів, які існують нині. Тип шифрування буде залежати від протоколу, який ви використовуєте: OpenVPN, IKEv2, WireGuard, L2TP, IPSec чи PPTP. Кожен з цих протоколів має своє призначення, і свої «за» та «проти», однак OpenVPN та WireGuard, зазвичай, забезпечують найкращий баланс захисту та швидкості.
Сервіс має ще й надійну функцію автоматичного аварійного відключення, захист від витоків через DNS/IP та функцію роздільного тунелювання даних — хоча остання доступна лише в застосунках для Android. Якщо ви намагаєтесь подолати онлайн-цензуру, то можете скористатися функцією Scramble для маскування свого трафіку та приховування факту використання VPN. На жаль, IPVanish не має захисту від шкідливих програм, блокувальника реклами чи функції маршрутизації багатострибкового зв’язку.
Автоматично знаходьте краще розташування та сервер
IPVanish не належить до складних VPN і має обмежені налаштування для персоналізації сервісу — однак, це означає, що користуватись нею дуже просто. Мені особливо сподобалась функція «Best Available Server» (Кращий Доступний Сервер); все, що вам потрібно зробити, то це обрати місто і IPVanish знайде в ньому найкращий для вас сервер. Якщо у вас немає вимог щодо конкретного міста, ви можете скористатися опцією «Best Available City» (Найкраще Доступне Місто), щоб знайти найбільш швидкодійний сервер цієї країни.
IPVanish має більш, ніж 2 200 серверів, розміщених в різних країнах світу; Я провів тест швидкості з’єднання у 7 з них, і результати були вражаючими. Найнижчий отриманий показник швидкості становив 10 МБіт/с, і його більш, ніж достатньо для перегляду потокового мультимедіа в HD-якості без буферизації.
Кожен із перевірених мною серверів забезпечив мені доступ до сайтів потокового мультимедіа, які мають географічні та регіональні блокування, таких як Netflix-Канада та Disney+. IPVanish не має жодних проблем з подоланням географічних блокувань найбільш популярних сервісів потокового мультимедіа на ринку.
Жодних серверів від інших компаній
На відміну від інших VPN, включених до цього списку, IPVanish володіє усіма серверами своєї мережі і обслуговує їх силами лише свого персоналу. Це означає, що єдиними людьми, які мають доступ до VPN-серверів, є персонал компанії IPVanish - вам не доведеться перейматися через можливість фізичного доступу до серверів і перехоплення ваших даних сторонніми особами чи компаніями.
Оскільки IPVanish є неймовірно простою, малоймовірно, що у вас виникнуть проблеми. Проте, якщо це станеться, ви зможете звернутися до служби підтримки клієнтів за допомогою «живого» чату, електронної пошти або за телефоном. «Живий» чат функціонує в режимі 24/7, і хоча вам спочатку доведеться спілкуватись з ботом перш, ніж вас з’єднають з оператором, ми вважаємо його неймовірно корисним джерелом допомоги.
Окрім високих швидкостей, надійного захисту та корисних інструментів, сервіс пропонує й чудові ціни (які починаються з from $2,99/місяць) — та 30-денну гарантію повернення коштів, тому підписатись на послуги IPVanish і не турбуватись ні про що.
Спробуйте IPVanish Вже Сьогодні
7. PrivateVPN — Надійна VPN з невеликою серверною мережею
- Понад 200серверів у 63 країнах
- Підтримка одночасного підключення до 10 пристроїв
- 30-денна гарантія повернення коштів
- Здатна забезпечити доступ до: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer, Sky Go, Sling TV та Fox Go
PrivateVPN має відносно невелику серверну мережу — проте за наявності серверних локацій у63 країнах, вона є відмінним варіантом для забезпечення доступу до контенту по всьому світу.
Достатні швидкості для перегляду потокового мультимедіа
Моя команда та я тестували сервери, розташовані в США, Великій Британії, Італії та Австралії, щоб дізнатися, чи спроможна PrivateVPN подолати географічні блокування популярних сайтів потокового мультимедіа. Ми спробували Netflix US, Sling TV та BBC iPlayer, і сервіс забезпечив доступ до кожної з цих платформ.
Потім ми провели дослідження показників швидкості, і з’ясували, що PrivateVPN є досить швидкодійною при підключенні до найближчих серверів. Але, як ви могли очікувати з будь-якою VPN, швидкість значно знижувалась при підключенні до серверів, розташованих на значних відстанях. Проте, навіть в таких випадках швидкості з’єднання були достатньо високими, щоб забезпечити безперебійний веб-серфінг та перегляд потокового мультимедіа в HD-якості. Я також помітив, що застосунки сервісу мають інтуїтивно-зрозумілий дизайн та прості у використанні.
Однозначна політика захисту конфіденційності та додаткові інструменти
PrivateVPN зареєстрована в Швеції і чітко висловлює свою відданість захисту вашої конфіденційності та даних. І хоча компанія перебуває в юрисдикції Альянсу 14 Очей, вона неухильно дотримується політики відмови від реєстрації дій користувачів. Це означає, що вона не може передати ваші дані, оскільки, в першу чергу, вона їх не реєструє та не зберігає. Крім того, сервіс використовує відмінні інструменти захисту, серед яких 256-бітне шифрування та 5 різних протоколів безпеки.
Щоб ще більше захистити вашу конфіденційність, PrivateVPN пропонує функцію автоматичного аварійного відключення та захист від витоків через DNS та IPv6. Сервіс пропонує своїм користувачам режим Stealth VPN, призначений для подолання VPN-блоків та брандмауерів з глибокою перевіркою пакетів даних. Ми знаємо, що режим Stealth добре працює, оскільки наші співробітники із Китаю підтверджують це.
Якщо ви шукаєте провайдера з гарними пропозиціями щодо короткотермінових та довготермінових тарифних планів, то вам однозначно слід звернути увагу на PrivateVPN (довготермінові тарифні плани коштують усього $2/місяць). До того ж, 30-денна гарантія повернення коштів забезпечить вам достатньо часу, щоб визначити: підходить сервіс вам чи ні.
8. Proton VPN — Базові функці та інструменти, однак надійна та захищена
- Понад 3 025серверів у 69 країнах
- Підтримка одночасного підключення до 10 пристроїв
- 30-денна гарантія повернення коштів
- Здатна забезпечити доступ до: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO Max, та BBC iPlayer
Proton VPN це базовий провайдер, який має понад3 025 серверів, розташованих на території більш, ніж 69 країн. Вона здатна забезпечити доступ до кількох найбільш поширених платформ потокового мультимедіа, що мають географічні блоки, таких як Netflix, Hulu та Amazon Prime Video. Однак, під час проведення тестів, нам не вдалося отримати доступ до Disney+ та ESPN.
Надійний захист та забезпечення конфіденційності
Proton VPN використовує протокол OpenVPN та 256-бітне шифрування AES. Компанія базується в Швейцарії та неухильно дотримується політики відмови від реєстрації дій користувачів. Це означає, що сервіс не зберігає в себе даних про вас та вашу онлайн-діяльність — а якби і робила це, то уряд не міг би вимагати передачі даних, оскільки законодавство країни дуже серйозно ставиться до захисту даних.
Однією з найбільш унікальних аспектів Proton VPN є її сервери Secure Core, які досліджували під час підготовки детального огляду Proton VPN. Це супер-захищені сервери, які розташовані в дата-центрах, що перебувають під посиленою охороною в Ісландії, Швейцарії та Швеції — кожна з цих країн має закони, які забезпечують безпеку даних.
Proton VPN надає вам можливість спочатку спрямувати ваш трафік через сервер Secure Core, а потім через другий VPN-сервер перш, ніж трафік надійде в пункт призначення. По суті, це протокол багатострибкової маршрутизації зв’язку, тільки посилений додатковим фізичним захистом серверів Secure Core. Єдиним недоліком такого захисту є те, що він істотно сповільнює ваше підключення.
Корисні функції та інструменти й обмежений безкоштовний тарифний план
В межах тарифного плану «Plus», ви можете підключити до 10 пристроїв до одного облікового запису одночасно, чого більш, ніж достатньо для більшості користувачів. Proton VPN має унікальну можливість налаштовувати профілі підключень, завдяки чому ви можете задати вашим VPN-підключенням таку конфігурацію, яка вам буде потрібна. Наприклад, ви можете обрати один із P2P-оптимізованих серверів, бажаний протокол та назвати профіль «Торренти» і використовувати його кожен раз, коли вам буде потрібно завантажити файли.
Ви можете випробувати Proton VPN за допомогою його безкоштовного тарифного плану — він передбачає надання необмеженого пакету даних і вам не доведеться дивитись рекламу, щоб користуватись ним. Проте, в межах безкоштовного тарифного плану ви не отримаєте доступу до серверів, оптимізованих для завантаження торрентів, і у вас не буде доступу до більшості сайтів з географічним блокуванням (та й швидкості з’єднання не можна назвати чудовими). Я рекомендую, все -таки, оформити підписку на платний тариф.
Тарифний план «Plus» забезпечить вам все, що пропонує Proton VPN, включаючи сервери Secure Core, підтримку браузеру Tor та повний доступ до своєї мережі зі швидкістю обміну даними в 10 ГБіт/с. Щодо самої VPN, то найкращим варіантом є оформлення довготривалої підписки, ціна на яку починається від $4,99/місяць. За додаткову плату, ви зможете поєднати Proton VPN з іншими сервісами від Proton, такими як шифрована електронна пошта, календар та «хмарні» сервіси.
Узагальнюючи, зазначу, що Proton VPN є стабільним сервісом, який забезпечує надійне шифрування та доступ до значної кількості платформ потокового мультимедіа. Ви можете випробувати сервіс без ризику фінансових перевитрат завдяки наявності 30-денної гарантії повернення грошей.
9. Hotspot Shield — Надійний захист та безпека без втрати швидкості
- Понад 1 800серверів у більш, ніж 80 країнах
- Підтримка одночасного підключення до 5 пристроїв
- 45-денна гарантія повернення коштів
- Здатна забезпечити доступ до: Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Vudu, Sky Go та інших сервісів
- Підтримка через чат та електронну пошту українською мовою: Вбудована програма-перекладач дозволяє спілкуватися будь-якою мовою
Hotspot Shield відома своїми ультра-високими швидкостями з’єднань, які частково є результатом використання фірмового протоколу безпеки, який має назву Catapult Hydra. Подібно до OpenVPN, він використовує 256-бітне шифрування AES, проте результати тестів свідчать, що він більш швидкодійний. Перед тим, як я почав тестування протоколу, моя базова швидкість підключення становила 57 МБіт/с. Після підключення до найближчого серверу з використанням протоколу Catapult Hydra, швидкість з’єднання впала до 48 МБіт/с. На практиці ж, я не помітив, як це вплинуло на моє з’єднання.
Навіть сервери, розташовані на значних відстанях, забезпечували вражаючі швидкості. Я перевірив 4 закордонні сервери,розташовані в Німеччина, Японії, Австралії та США — і отримав середній показник швидкості в 49 МБіт/с. Незважаючи на той факт, що відстані від мого поточного місцезнаходження до серверів становили тисячі кілометрів, швидкості мого з’єднання було більш, ніж достатньо, щоб я міг дивитися фільми в якості Ultra HD.
Hotspot Shield використовує потужні інструменти та функції безпеки для забезпечення захисту ваших персональних даних. Серед них слід зазначити захист від витоків даних через DNS/IP, функцію автоматичного аварійного відключення «kill switch», які забезпечать захист вашої інформації за будь-яких умов. Але пам’ятайте, що функцію автоматичного аварійного відключення потрібно увімкнути вручну в налаштуваннях безпеки застосунку, однак зробити це дуже легко. Крім того, застосунок має вбудований захист від шкідливих програм та фішингових атак.
Hotspot Shield також має відмінну пряму секретність. Завдяки цій функції, навіть у тих неймовірно рідких випадках, коли скомпрометовано ключ шифрування, дані, надіслані в минулих і майбутніх сесіях, будуть захищені від розшифрування злочинцями.
Забезпечує доступ до всіх основних платформ потокового мультимедіа — окрім Hulu
Hotspot Shield чудово підходить для перегляду потокових фільмів, оскільки працює з (майже) усіма популярними платформами. Сервіс має понад 1 800 серверів, розміщених на території більш, ніж 80 країн, тому у вас не буде проблем зі знаходженням серверу, який забезпечить вам віртуальний доступ до будь-якого контенту з усього світу. Під час проведення тестів, я скористався сервісом для отримання доступу до бібліотек Netflix для США, Великої Британії та Японії. Сервіс також працює з Disney+ та Amazon Prime Video. Hulu був єдиним сайтом, доступ до якого мені так і не вдалося отримати.
Ви, навіть, зможете використовувати Hotspot Shield на смарт-ТВ та ігровій консолі, якщо налаштуєте сервіс на своєму маршрутизаторі. Я знайшов прості та зрозумілі інструкції та сайті компанії - і за декілька хвилин встановив цю VPN на свій маршрутизатор ASUS. Завдяки цьому, я зміг використовувати VPN на своєму Apple TV і дивитися Мандалорець з Disney+ на великому екрані.
Завдяки підтримці обміну файлами у форматі P2P на всіх серверах, Hotspot Shield є чудовим варіантом для роботи з торрентами. Я перевірив ці сервери, і з’ясував, що швидкості завантаження були надзвичайно високими. Мені не зустрічались занадто завантажені та переповнені з’єднаннями сервери, оскільки я не був обмежений кількістю P2P-оптимізованих серверів.
Єдиним недоліком, який я помітив, була певна невизначеність політики захисту конфіденційності Hotspot Shield. Однак, протягом подальших досліджень, я з’ясував, що компанія не реєструє дії користувачів та не збирає жодних даних, які можуть їх ідентифікувати. Хоча компанія тимчасово фіксує вашу реальну IP-адресу, з метою запобігання шахрайства, вона негайно шифрується, а після завершення вашої VPN-сесії видаляється.
Супер-привабливі довготермінові тарифні плани
При оформленні довготривалої підписки, ви можете отримати Hotspot Shield усього за $2,99/місяць. Компанія також надає помісячні та річні тарифні плани, які передбачають аналогічний набір функцій. Проте, вони коштують значно дорожче, 3-річний тарифний план економічно є найбільш вигідним. Компанія пропонує і безкоштовну версію свого сервісу, проте вона забезпечить вам доступ лише до 1 серверу в США, а виділені дані будуть обмежені до 500 МБ на добу.
Якщо ви бажаєте спробувати повноцінний сервіс HotSpot Shield без ризику фінансових втрат, то вам буде приємно дізнатися, що компанія надає щедру 45-денну гарантію повернення коштів. Це набагато триваліший гарантійний період, ніж пропонують більшість VPN, згадані в цій статті.
Спробуйте Hotspot Shield Зараз
Найкращі VPN-сервіси — короткий порівняльний аналіз
Навіщо вам потрібна VPN
В сучасному світі безпека в мережі Інтернет не може бути гарантована за замовчуванням. Кожного разу, коли ви підключаєтесь до Інтернету, ви наражаєте свою конфіденційність на ризик і робите себе вразливим до атак кібер-злочинців та жадібних компаній. Крім того, ви будете вимушені підкорятися забаганкам свого Інтернет-провайдера та урядових органів, які можуть регулювати смугу пропускання вашого підключення або встановлювати цензуру щодо доступу до певних сайтів для захисту своїх інтересів.
Звичайно ж, нереально просто перестати користуватися Інтернетом — проте це абсолютно реально знизити ці загрози. І саме в цей момент в гру вступає VPN. Окрім зміцнення вашої онлайн-безпеки та захисту вашої конфіденційності, VPN може допомогти вам з багатьма видами діяльності, від перегляду закордонних фільмів та телесеріалів в потоковому форматі до поширення файлів через P2P-мережі. Ось головні причини того, чому варто використовувати VPN:
- Шифрування ваших даних для попередження інформаційних злочинів. VPN використовує шифрування для маскування вашого трафіку, щоб ніхто не міг перехопити та використати його. Найбільш захищені VPN використовують 256-бітне шифрування AES (шифрування цього ж стандарту використовують урядові організації, банки та військові) та перевірені VPN-протоколи, які постійно вдосконалюються.
- Приховування вашої IP-адреси для забезпечення анонімності. Коли ви підключаєтесь до VPN-серверу, ваша реальна IP-адреса замінюється на віртуальну - тобто ніхто не зможе визначити хто ви чи де знаходитесь. Це може захистити вас від кібер-атак, спрямованих проти вашої домашньої мережі, однак ще й допоможе не переплачувати за товари та послуги, оскільки ціни визначаються регіоном вашого перебування. Якщо вашим головним пріоритетом залишається забезпечення приватності в Інтернеті, то ми рекомендуємо використовувати найбільш захищені VPN разом із браузером Tor.
- Доступ до міжнародного та закордонного контенту. Приховування вашої IP-адреси надає ще одну перевагу: ви можете обрати віртуальне місцезнаходження, за допомогою замаскуєте свою реальну адресу, завдяки чому отримаєте доступ до контенту з географічним блокуванням, який недоступний у вашому регіоні. Наприклад, якісна VPN дозволяє вам дивитись фільми та серіали з бібліотек Netflix по всьому світі, а не обмежуватись доступом лише до української. VPN також можна використовувати для перегляду прямих ефірів спортивних змагань, незалежно від вашого місцезнаходження.
- Завантаження торрентів без загроз безпеці. Завантаження торрентів, або поширення файлів у форматі P2P, дозволяє користувачам Інтернету обмінюватись файлами напряму. На жаль, деякі користувачі використовують цю можливість для незаконних або неетичних дій, що можуть бути небезпечними. VPN забезпечує ваш захист під час завантаження торрентів, і, таким чином, попереджає загрози.
- Грайте в онлайн-ігри безпечно. Деякі гравці заради перемоги не зупиняться ні перед чим — можуть, навіть, організувати DDoS-атаку на вашу домашню мережу, або тільки вибити вас з гри. Однак, коли ви підключені до VPN, будь-які спроби DDoS-атак будуть блокуватися VPN-серверами, і не досягнуть ваших пристроїв. Кращі VPN пропонують сервери з низькою навантаженістю, які чудово забезпечують процес таких змагальних ігор, як Call of Duty: Warzone.
- Уникнення регулювання смуги пропускання Інтернет-провайдером. Іноді, ваш Інтернет-провайдер може спеціально знижувати швидкість вашого підключення, щоб заощаджувати або контролювати смугу пропускання — особливо, якщо ви витрачаєте багато трафіку: дивитесь потокове мультимедіа чи завантажуєте торренти. Оскільки VPN робить всі ваші дії прихованими, ваш Інтернет-провайдер не може визначити, чим саме ви займаєтесь і, відповідно, не може обмежувати швидкість вашого з’єднання.
Примітка: На ринку наразі налічується понад 300 VPN. Багато сервісів спроможні виконувати деякі із згаданих вище функцій — проте, існує багато таких, які лише обіцяють, однак не виконують свої обіцянки. Лише найкращі VPN можуть виконувати всі зазначені завдання.
Спробуйте Рекомендовану Нами VPN №1 вже Сьогодні
Як обрати найбільш підходящу VPN
Ми можемо надати вам результати всіх проведених досліджень та тестів, проте, коли справа дійде про прийняття рішення, саме ви будете обирати VPN. І хоча деякі сервіси беззаперечно кращі за інші, обрання найкращої для конкретного користувача VPN цілком і повністю залежить від його потреб та вподобань.
Нижче наведено декілька порад, які допоможуть обрати того провайдера, який забезпечить вам саме те, що вам потрібно:
- Визначте свої пріоритети. Що вас турбує найбільше: забезпечення захисту вашої інформації та конфіденційності вашої діяльності? Чи ви шукаєте VPN, яка забезпечить вам доступ до сайтів потокового мультимедіа, на яких встановлено географічне блокування? Деякі VPN більше уваги приділяють саме забезпеченню захисту, інші - забезпеченню доступу до розваг. Хоча наші фаворити пропонують найкращі інструменти та функції з обох напрямків.
- Визначте свою мету. Для чого саме і як часто ви плануєте використовувати VPN? Він потрібен вам лише для пари особистих пристроїв, чи ви бажаєте мати можливість підключати одночасно всі пристрої членів вашої родини? Можливо, ви будете користуватися ним лише для доступу до певних вебсайтів під час подорожі? Або ж ви бажаєте забезпечити постійним захистом всі свої пристрої? Вирішивши, для чого саме вам потрібен VPN-сервіс і як ви плануєте ним користуватися, ви зможете зосередитися на підборі функцій, які безпосередньо необхідні для досягнення цієї мети.
- Визначте межі свого бюджету. Ви бажаєте заощадити максимально можливу суму, чи бажаєте інвестувати у свій захист більше грошей? Чи розглядаєте ви можливість оформлення довготривалої підписки на послуги, яка дозволить отримати якісний сервіс та заощадити? Дуже важливо визначити, скільки саме грошей ви бажаєте витратити, таким чином ви зможете розпочати пошук VPN в потрібному ціновому діапазоні. Пам'ятайте, що не завжди дорогий сервіс означає кращу якість —і те, що найкращі VPN часто проводять розпродажі та пропонують чудові знижки.
Методика досліджень: Як ми оцінювали та порівнювали ці VPN
Як обрати підходящу VPN серед сотень сервісів, кожен з яких стверджує, що саме він є найкращим? Досліджувати та ретельно вивчати кожну VPN, присутню на ринку, просто нереально... якщо у вас немає міжнародної команди експертів, готових проводити всі необхідні тести. І саме так ми зробили, щоб скласти наведений вище рейтинг — а також всі наші огляди та списки.
Ми проаналізували кожну VPN на підставі різноманітних факторів, з наданням особливої уваги кільком ключовим аспектам. Нашою метою є визначення кращої мережі в кожній категорії, і найкращого сервісу в загальному заліку. Ми ретельно провели тести на вимірювання швидкості передачі даних, намагалися подолати географічні блокування та цензуру, і уважно дослідили кожну функцію, інструмент та твердження компаній. Крім того, ми періодично повторюємо ці тести, щоб забезпечити актуальність наданої вам інформації.
Під час проведення досліджень, ми приділяли особливу увагу нижченаведеним аспектам.
Безпека та Конфіденційність
Двома критично важливим характеристиками будь-якої якісної VPN є конфіденційність та безпека. Майже кожен провайдер на папері обіцяє забезпечити безпеку та конфіденційність — проте, на практиці, справи дещо інші.
Слід пам’ятати, що хоча деякі сайти (і навіть VPN) вважають ці два терміни тісно пов’язаними, насправді вони означають не одне й те саме! В той час, як конфіденційність описує, хто має доступ до ваших даних і як їх використовує, безпека відноситься саме до забезпечення захисту ваших даних від несанкціонованого доступу за допомогою шифрування та інших пов’язаних заходів.
Для забезпечення конфіденційності, вам потрібно обрати VPN з підтвердженою політикою відмови від реєстрації дій користувачів. Ця політика означає, що компанія-провайдер не буде записувати, зберігати або поширювати жодних ваших даних. Коли ви використовуєте VPN, ваша персональна інформація та відомості про діяльність в Інтернеті приховані від усіх — окрім самої VPN. Саме тому ми рекомендуємо лише ті VPN, які обіцяють забезпечити конфіденційність ваших даних. В іншому випадку, може трапитись випадковий виток даних, продаж або, навіть, їх передача урядовим та правоохоронним органам. Однак, якщо дані, в першу чергу, не записуються, то нічого із вищезазначеного просто не може трапитись.
Для забезпечення захисту вам слід обрати VPN, яка використовує надійне шифрування. Стандартом галузі є 256-бітне шифрування AES, яке, теоретично, неможливо зламати. Всі кращі VPN використовують його, проте додатково пропонують і альтернативи. Наприклад, PIA надає вам можливість використовувати 128-бітне шифрування AES, яке має нижчий рівень захисту, проте, допомагає збільшити швидкість обміну даними в мережі.
Інші VPN використовують протокол WireGuard, який поєднує різні стандарти шифрування — через що, беззаперечно, є ще більш захищеним. Одна із найперших характеристик, на які ми звертаємо увагу під час проведення дослідження VPN, є тип шифрування, який використовується.
Політика відмови від реєстрації дій користувачів та стандарт шифрування є не єдиними інструментами, які визначають рівень забезпечення конфіденційності та захисту кожної VPN. Багато провайдер вживають й інших заходів для забезпечення максимально надійного захисту й конфіденційності ваших даних.
До них відносяться такі функції, як багатострибкова маршрутизація (ваш трафік спрямовується черех два сервери, а не через один), сервери, які використовують лише RAM (і які видаляють всі дані про користувачів при кожному перезапуску), та функція автоматичного аварійного відключення (kill switch) (яка автоматично перериває з’єднання з Інтернетом в разі втрати підключення до VPN).
Забезпечення конфіденційності в значній мірі, також, залежить і від місця реєстрації та розташування головного офісу компанії. Якщо це країна, законодавство якої прихильне до захисту конфіденційності, та яка не входить до Альянсу 5,9 чи 14 Очей, то це гарна новина. Однак, VPN може знаходитись на території, яка підпадає під юрисдикцію цього Альянсу, проте мати надійні засоби забезпечення конфіденційності. Одним із таких прикладів є PIA.
Звичайно ж, існує безліч інших складових забезпечення захисту та конфіденційності — набагато більше, ніж згадано в цій статті. При кожному оцінюванні VPN, окрім згаданих критеріїв, ми шукаємо всю пов’язану інформацію та описи функцій та інструментів. Під час визначення, яка VPN найкраще виконує завдання із забезпечення конфіденційності та захисту ваших даних, ми враховуємо всі ці фактори.
Швидкості
Коли йдеться про враження користувача від сервісу, одним із найважливіших аспектів, який слід брати до уваги, є швидкості з’єднання. В першу чергу, слід враховувати той факт, що кожна VPN в тій, чи іншій мірі знижує швидкість вашого з’єднання. Це закономірний результат процесу шифрування та розшифрування пакетів ваших даних, який займає певний час, та спрямування вашого трафіку через сервер, який знаходиться в іншій частині світу.
Коли ми кажемо, що VPN має «високі швидкості з’єднання», ми маємо на увазі, що сервіс забезпечує мінімальне зниження швидкості обміну даними. Найбільш швидкодійні VPN мають найменший негативний вплив на шіидкість вашого з’єднання. Вони дозволяють вам займатись веб-серфінгом, завантажувати файли та дивитись потокове мультимедіа без затримок чи буферизації, які є найчастішими симптомами повільного з’єднання.
Примітка: Існують випадки, коли використання VPN може, навпаки, збільшити швидкість вашого з’єднання. Якщо ваш Інтернет-провайдер спеціально обмежує смугу пропускання вашого підключення на підставі того, що ви робите в Інтернеті, VPN може допомогти уникнути цього. Для більш детальної інформації, ознайомтесь з розділом Навіщо вам потрібна VPN вище.
Тепер, ми розповімо, яким саме чином ми проводимо тести на швидкість з’єднання. Це досить проста — проте інтенсивна — частина процесу. Ми проводимо ретельне тестування кожної VPN на швидкість передачі даних за допомогою інструменту Ookla Speedtest. Наша міжнародна команда дослідників підключається до серверів, розташованих в різних країнах світу, та створює ситуації з обмеженням перепускної спроможності та з іншими обмеженнями та ускладненнями, щоб перевірити працездатність кожної VPN в максимально екстремальних ситуаціях.
Потокове мультимедіа
Ми вже пояснювали, як використання VPN може допомогти вам отримати доступ до контенту з усього світу, незалежно від місця вашого перебування. Проте, існує кілька факторів, які впливають на це.
По-перше, VPN повинна мати велику серверну мережу з покриттям по всьому світу. Без наявності серверів сервісу в певній країні, ви не зможете отримати доступ до платформ потокового мультимедіа цієї країни. Саме підключення до серверу, розташованого в певній країні, дозволяє вам отримати доступ до контенту цієї країни, тому ми звертаємо особливу увагу на кількість та розподіл по регіонах дата-центрів та серверів кожної VPN.
По-друге, VPN повинна мати сучасну техніку та технології для подолання VPN-блоків. Багато сервісів потокового мультимедіа намагаються виявити надходження трафіку з VPN-серверів, та, відповідно, заблокувати його. Якщо при спробі перегляду фільму чи серіалу вибачите повідомлення приблизно такого змісту: "It looks like you’re using an unblocker or proxy,” (Здається ви використовуєте програму для подолання блокування чи проксі-сервер), значить ви маєте справу з VPN-блоком. Ми оцінювали спроможність кожної VPN протистояти цим блокуванням, тому вам ніколи не заблокують доступ до сайту потокового мультимедіа.
Деякі VPN чудово забезпечують доступ до більшості платформ потокового мультимедіа, інші — забезпечують доступ до певних сайтів, однак не працюють з усіма іншими; а треті - взагалі неспроможні забезпечити доступ до жодного сайту потокового відео. Якщо вам потрібна VPN для отримання доступу до конкретної платформи, вам варто почитати наші статті про кращі VPN для Netflix, Hulu, BBC iPlayer, DAZN, та інших сервісів.
Примітка: Ваші загальні враження від перегляду потокового мультимедіа в значній мірі залежать від швидкості передачі даних (повільне з’єднання = буферизація відео). Проте, ми намагалися оцінити ці характеристики окремо: а) спроможність VPN забезпечити вам доступ до сайту потокового мультимедіа, та б) чи достатньо високі швидкості передачі даних для забезпечення трансляції потокового мультимедіа у високій якості.
Робота з торрентами
VPN є дуже корисними для роботи з торрентами—особливо в країнах, де торренти заборонені. Проте, навіть, якщо ви дотримуєтесь всіх правил (а ми рекомендуємо дотримуватися їх), завантаження торрентів без додаткового захисту може зробити вас вразливими до атак хакерів чи активістів у боротьбі за дотримання авторських прав.
З'єднання P2P саме по собі не є безпечним, але його все ж можна убезпечити за допомогою VPN, який маскуватиме вашу справжню IP-адресу та шифруватиме ваш трафік. В рамках нашого дослідження VPN ми оцінюємо такі показники процесу завантаження торрентів, як наявність спеціальних профілів P2P, проксі-серверів SOCKS5 і простота налаштування за допомогою торрент-клієнтів. Це дозволить нам визначити найкращі VPN-сервіси для завантаження торрентів, а також ті, яких варто уникати.
Простота користування
VPN може здаватися надзвичайно складним інструментом. І це правда: за лаштунками відбувається багато складних процесів! Проте, найкращі VPN спроектовані таким чином, щоб бути доступними для всіх, незалежно від того, маєте ви технічні знання, вміння та навички, чи ні.
Під час вивчення VPN, ми оцінювали простоту користування — всі складові процесу, від встановлення до пошуку серверу на налаштування конфігурації. Крім того, ми оцінювали інтерфейс та дизайн кожного застосунку (чим більш інтуїтивно-зрозумілий, тим краще). Це дозволило нам визначити, яка VPN найкраще задовольнить потреби початківців.
Сумісність також є важливим фактором — VPN повинна мати такий же інтуїтивно-зрозумілий застосунок для Windows, як і для iOS, наприклад. Ми нараховували додаткові бали VPN-сервісам, які пропонують рішення для встановлення та налаштування на пристроях, які не підтримують роботу з VPN (наприклад, функція MediaStreamer від ExpressVPN).
А як щодо досвідчених користувачів? Якщо ви цінуєте можливості персоналізації чи розширені налаштування захисту, то простота користування може мати для вас не таке вже й вирішальне значення. Однак, по-справжньому зручна VPN спрощує не лише базові функції (підключення до серверу, вибір країни та інші), але й більш складні налаштування та інструменти. Саме такі сервіси отримали найвищі оцінки в цій категорії.
Служба підтримки клієнтів:
Службу підтримки клієнтів є неймовірно важливим, хоча часто й недооціненим, аспектом оцінки якості VPN. Було б чудово ніколи не мати питань та проблем, проте, давайте будемо реалістами: певні проблеми завжди виникають. І коли це трапиться, дуже важливо, щоб обрана вами VPN мала високопрофесійну службу клієнтської підтримки.
В першу чергу, ми звертали увагу на кількість каналів надання підтримки. Бажано, щоб у VPN був цілодобовий «живий» чат служби клієнтської підтримки; зазвичай, це найпростіший та найбільш швидкий спосіб отримати допомогу, коли вона вам знадобилася. Серед інших способів є підтримка електронною поштою (іноді її називають системою запитів) та підтримка за телефоном, яка, зазвичай, доступна протягом робочих годин.
Ми перевіряли і ці способи надання підтримки, щоб оцінити їх ефективність. Перевірку ми починали з «живого» чату, надсилали питання електронним листом або робили дзвінок, і потім оцінювали якість, інформативність та швидкість отриманої допомоги. Наші фаворити пропонували супер-швидку та корисну підтримку. В ідеальній ситуації, ми спілкувалися з обізнаним оператором служби підтримки, який за кілька хвилин надавав вичерпні відповіді на всі наші запитання.
Цензура
Спочатку, необхідно зрозуміти різницю між географічним блокуванням (специфічними обмеженнями, що встановлені певними сайтами та платформами) та цензурою (більш широкі обмеження, встановлені урядом для здійснення контролю за онлайн-діями своїх громадян). Деякі з країн, які мають найбільш жорстку онлайн-цензуру, також заборонили використання VPN, що становить серйозну загрозу «цифровій» свободі. Проте, деякі VPN мають сучасні технології, призначені спеціально для подолання цих систем.
Коли справа доходить до цензури, то ми оцінюємо наявність та надійність функцій, які маскують ваш трафік. Призначенням технології обфускації є приховування самого факту використання VPN від усіх сторонніх осіб та компаній, в тому числі й від вашого Інтернет-провайдера та уряду. Це дозволяє вам зникнути з екранів урядових радарів в країнах, з суворою Інтернет-цензурою, таких як Китай, Іран чи ОАЕ.
Примітка: Ми не заохочуємо і не закликаємо до жодних протизаконних дій, тому рекомендуємо уважно ознайомитись з місцевими законами, щоб випадково не порушити їх і не наразити себе на ризик ув’язнення. Існує кілька країн, де використання VPN може створити вам чималі проблеми, тому приймайте зважене рішення.
Ціни
І останнє за списком, але не за значенням - давайте обговоримо цифри! Можливо, ви помітили, що більшість VPN, які ми згадуємо тут, належать до преміум-класу — тобто, вам доведеться сплачувати за підписку на послуги. Це не випадково: VPN преміум-класу майже завжди більш швидкодійні, захищені та надійні, ніж безкоштовні.
Варто зазначити, ми розуміємо, що необхідність платити за використання VPN виглядає, як велике фінансове зобов’язання. Ми завжди шукаємо провайдерів, які пропонують найкраще співвідношення ціни та якості, щоб бути впевненими, що за свої витрачені кошти ви отримаєте максимальну вигоду. Наприклад, якщо VPN відносно дорога, то чи варто витрачати на неї великі кошти? Чи навпаки, чи забезпечить дешевий сервіс всі необхідні вам функції та інструменти?
Окрім пошуку відповідей на ці питання, ми постійно відстежуємо всі найкращі пропозиції від кожної VPN. Більшість провайдерів преміум-класу регулярно пропонують купони та знижки.
І нарешті, ми перевіряємо гарантію повернення грошей кожної VPN, щоб переконатися, що ви зможете отримати назад свої кошти, якщо сервіс вам не сподобається. Більшість кращих VPN надають 30-денний гарантійний термін, проте його тривалість залежить від провайдера та тарифного плану.
Якщо ви не згодні платити за користування VPN, вам варто ознайомитись з нашим списком кращих безкоштовних VPN, щоб переконатись, що ви не втратите важливих функцій та інструментів і не наражатимете свою конфіденційність на ризики.
Поширені питання щодо найкращих VPN-сервісів
Яка VPN є найкращою?
Результати наших розширених тестів свідчать, що ExpressVPN є найкращою багатоцільовою VPN для веб-серфінгу, перегляду потокового мультимедіа, завантаження торрентів та багатьох інших видів діяльності. Сервіс пропонує високі швидкості обміну даних, найбільш надійні інструменти захисту та забезпечення конфіденційності та найкращі враження від користування з усіх VPN на ринку.
Яка VPN є найбільш швидкодійною?
Під час проведення тестів швидкості, ExpressVPN регулярно демонструє найкращі результати. Сервіс має найвищі швидкості завантаження та вивантаження даних, найнижчі час затримки та час відповіді. Це означає, що ви можете використовувати даний сервіс для перегляду потокового мультимедіа у найвищій якості без буферизації відео; блискавично швидко завантажувати торренти та грати в онлайн-ігри без проблем, спричинених повільним з’єднанням.
Чи законно користуватися VPN?
В більшості країн використання VPN є цілком легальним. VPN використовує легітимні інструменти, призначені для забезпечення конфіденційності, безпеки та «цифрової» свободи. Їх основні функції (шифрування даних, подолання блокувань та забезпечення конфіденційності) є 100% дозволеними у більшості правових систем.
Однак, існує кілька країн, де VPN заборонені або займають «сіру» правову зону — Китай, Ірак, Росія, білорусь, Туреччина, Оман та ОАЕ. Якщо ви перебуваєте в країні, де діє Інтернет-цензура, вам слід ознайомитись з місцевим законодавством, яке регулює галузь VPN.
Іноді, люди використовують VPN для вчинення протиправних дій, ми в жодному разі не заохочуємо це. Пам’ятайте: Все, що є незаконним без використання VPN, залишається незаконним і з використанням VPN, і повинно уникатись.
Чи безпечно користуватись VPN?
Користуватись VPN цілком безпечно, і, фактично, вони створені для того, щоб ще посилити ваш захист. Однак, ваша відповідальність полягає в тому, що особисто пересвідчитись в тому, що ваша діяльність не порушує жодних законів чи нормативно-правових актів.
Ви можете піддавати себе ризику якщо:
- Ви знаходитесь на території країни, де уряд дозволяє використовувати лише певні VPN, а використовуєте той сервіс, який не має офіційного дозволу.
- Ви завантажуєте матеріали, що захищені авторськими правами, і в цей момент використовуєте VPN, яка реєструє дані про діяльність користувачів або не має функції аварійного автоматичного відключення.
Деякі безкоштовні VPN також можуть бути небезпечними: вони можуть продавати ваші дані стороннім компаніям або зробити вас вразливим до шкідливого програмного забезпечення. Саме тому так важливо обрати якісну VPN, яка має необхідні інструменти захисту та перевірену політику захисту конфіденційності.
Чи важко використовувати VPN?
Найкращі VPN-сервіси насправді надзвичайно прості у використанні. У більшості випадків вам просто потрібно завантажити відповідний додаток на свій пристрій, встановити його, відкрити й натиснути «Підключити». Усі рекомендовані вище VPN-сервіси мають зручні інтерфейси, з якими легко розібратися навіть новачкам.
Багато сервісів мають таку функцію, як кнопка швидкого підключення, яка дозволяє вам миттєво підключитись до найближчого серверу. Якщо ви намагаєтесь отримати доступ до контенту з певного регіону, то вам потрібно вибрати відповідну країну зі списку країн, в яких розміщені сервери.
Порада: Якщо ви тільки починаєте користуватися VPN і бажаєте дізнатися про них більше, ознайомтеся з нашим Довідником по VPN для новаків - він містить всю необхідну інформацію про функції VPN, способи використання та переваги.
Чи буде VPN знижувати швидкість мого з’єднання?
Реальність полягає в тому, що всі VPN сповільнюють в певній мірі швидкість вашого підключення. Це трапляється тому, що сервісу доводиться зашифровувати та розшифровувати пакети ваших даних в спрямовувати ваш трафік через сервер, який знаходиться в іншій частині світу. Все це займає певний час, через що VPN-підключення завжди повільніші за звичайні.
Однак, найкращі провайдери утримують втрату швидкості мінімальною. Під час використання найбільш швидкодійних VPN, ви, можливо, навіть не помітите різницю. Це означає, що вам не доведеться мати справу з буферизацією відео, затримками або довгим періодом завантаження під час підключення до VPN.
Чи може VPN відстежувати ваші дії в мережі?
Технічно, VPN має можливість відстежувати ваші дії — однак найкращі сервіси не роблять цього. Під час використання VPN, ви захищаєте свої дані та персональну ідентифікаційну інформацію від сторонніх осіб, таких як ваш Інтернет-провайдер, хакери, рекламодавці та урядові організації, проте сама VPN має доступ до всього. Саме тому VPN мають політику відмови від реєстрації дій користувачів, яка обіцяє, що провайдер ніколи не буде записувати чи зберігати ваші дані.
Деякі VPN використовують технології, такі як сервери, що працюють виключно з використанням RAM-пам’яті, щоб мінімізувати можливість потрапляння ваших даних в чужі руки. Вся інформація з таких серверів повністю видаляється при кожному перезапуску, тобто, ваші дані видаляються автоматично.
Скільки коштують послуги VPN?
Вартість послуг різних провайдерів відрізняється між собою, проте ціни всіх рекомендованих нами VPN є неймовірно привабливими. Деякі з них, навіть, становлять менше 2 $ на місяць! Загалом, довготривалі підписки мають тенденцію бути дешевшими за короткотермінові; чим більший термін підписки, тим менше щомісячний платіж.
Найкращі VPN також пропонують гарантію повернення коштів, яка означає, що в разі зміни вашого рішення після оформлення підписки, протягом певного періоду (зазвичай 30 днів) ви зможете подати запит на повернення вам коштів в повній сумі. Ця гарантія не змінює ціну на послуги, проте вона додає вам впевненості, якщо ви вагаєтесь щодо доцільності витрат.
Якщо ви вже прийняли рішення і готові оформити підписку на послуги, вам варто відвідати нашу сторінку з купонами і отримати ексклюзивні знижки на послуги кращих VPN-сервісів.
Чи існують безкоштовні VPN?
Звичайно ж, що на ринку представлені і безкоштовні VPN, проте наша порада є дуже простою: Краще триматися від них далі. Можливість отримати послуги безкоштовно, звичайно ж, є спокусою для багатьох користувачів. Однак, навіть, якщо ви нічого не сплачуєте спочатку спочатку, ви можете заплатити пізніше у вигляді неймовірно повільного з’єднання, інфікування шкідливою програмою або навіть крадіжки особистості.
Варто зазначити, що не всі безкоштовні VPN є шахрайськими. Ми досліджували десятки сервісів, щоб знайти цілком надійні безкоштовні VPN. Всі вони мають обмеження, такі як обмеження об’єму даних або обмежений доступ до певних функцій, проте, якщо вони вам дуже потрібні, то користуватися ними безпечно.
Чи можна використовувати Tor або проксі-сервер замість VPN?
Tor, проксі-сервери та VPN є абсолютно різними типами програмного забезпечення, які іноді використовуються з однією метою. Тепер давайте розглянемо це питання більш детально.
Tor (скорочення від The Onion Router (Багатошаровий маршрутизатор)) використовує анонімну мережу, яка спрямовує ваш трафік через декілька серверів, які іноді називають вузлами. В той час, як цей процес значно ускладнює відстеження вас (і ваших даних), одночасно він дуже сповільнює швидкість вашого з’єднання. Tor є дуже складною темою, тому ознайомтеся з нашим повним довідником по Tor якщо бажаєте отримати більше інформації та порад.
Порівняно з VPN, Tor має певні недоліки. Хоча він і є безкоштовним, він забезпечує більш слабке шифрування та повільне з’єднання. Найкращим варіантом є одночасне використання Tor та VPN, яке дозволить посилити їх переваги. Якісна VPN може компенсувати вразливості захисту Tor, в той час як Tor забезпечить додаткові шари анонімності та конфіденційності.
Варто пам’ятати, що не всі VPN є сумісними з Tor . Щоб у вас все працювало, вам потрібна якісна VPN, така як ExpressVPN.
Проксі-сервіси мають одну значну перевагу перед VPN: вони забезпечують високі швидкості (і одночасно приховують вашу IP-адресу). Однак, вони не надають жодних інших функцій захисту, не шифрують ваші дані і навіть не пропонують інтерфейсу користувача. Це означає, що проксі-сервіси не дуже захищені і незручні в користуванні. Однак, вони можуть бути непоганим варіантом, якщо вас, в першу чергу, цікавить швидкість підключення, а не безпека.
Наразі, на ринку представлені сотні проксі-сервісів, тому дуже важливо обрати правильний. Проте, краще інвестувати гроші на швидкодійну бюджетну VPN і отримати переваги додаткового захисту й забезпечення конфіденційності та високих швидкостях.
Чи варто використовувати VPN на телефоні?
В ідеальній ситуації, ви маєте використовувати VPN на кожному пристрої, який має підключення до Інтернету — в тому числі й на телефоні. В протилежному випадку, при кожному підключенні до Інтернету ви будете наражатись на загрозу зламу хакерами, роботи шпигунських програм та відстеження ваших дій.
Більшість VPN пропонують застосунки для широкого асортименту пристроїв, серед яких і смартфони. Бажаєте дізнатися більше? Ознайомтесь з нашими статтями про кращі VPN для Android та про кращі VPN для iOS.
Чи можна використовувати VPN для роботи з банківськими застосунками?
Звичайно ж можна, проте в різному контексті це означає різні речі. Якщо ви подорожуєте в іншій країні і вам потрібно отримати доступ до свого банківського рахунку, ви можете скористатися VPN, щоб підключитися до серверу, розташованого у вашій країні. Таким чином, ваша спроба входу не буде позначатися, як потенційна спроба шахрайства чи зламу (що іноді трапляється, коли банк виявляє закордонну IP-адресу).
Можливий і випадок, коли ви будете знаходитись в себе вдома і використовувати VPN для доступу до міжнародних сайтів та платформ. Якщо вам знадобилось отримати доступ до свого банківського рахунку без вимикання VPN, або без викликання підозр, то вам потрібно використовувати VPN, яка має функцію роздільного тунелювання даних. Це дозволить вам використовувати звичайне підключення для доступу до свого банківського рахунку без вимикання VPN, через яку буде спрямовано весь інший трафік.